Ruszyły zapisy dla publiczności na TEDxKids@Przymorze

PATRONAT MEDIALNY 31-10-2014, 09:28

O tym, jak wygląda praca dzieci nad stworzeniem przydatnej aplikacji, jak niezwykłe jest życie surfera oraz jak wygląda świat oczami młodych podróżników, dowiemy się już podczas kolejnej edycji TEDxKids@Przymorze, w której wystąpią mali mówcy z wielką pasją. Konferencja z udziałem prelegentów w wieku od 7-13 lat odbędzie się już 15 listopada br. od godz. 11.00 w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER. Udział w wydarzeniu ma charakter bezpłatny.

TEDxKids@Przymorze

Tematem tegorocznych konferencji podczas TEDxYouthDay na całym świecie są „Światy Wyobrażone”. Mali mówcy, którzy przybędą na gdańską edycję wydarzenia z całej Polski, odkryją przez uczestnikami konferencji niezwykłe tajemnice. Trzej chłopcy opowiedzą wspólnie o swojej wielkiej pasji – robotyce. Od dwóch sióstr, 9- i 13-latki, dowiemy się, w jaki sposób pracują nad stworzeniem własnej aplikacji, która ma pomóc w opiece nad domowymi zwierzętami. Kolejny prelegent wprowadzi nas w świat widziany oczami windsurfera, a o wędrowniczym trybie życia opowie kilkuletnia dziewczynka.

– To tylko niektóre z tematów wystąpień, których będziemy mogli wysłuchać podczas sobotniej konferencji TEDxKids@Przymorze w gdańskim STARTERZE. Wciąż napływają do nas kolejne zgłoszenia od dzieci, które chciałaby wystąpić na scenie i opowiedzieć o swoich pasjach – przekonuje Katarzyna Kołakowska, koordynatorka projektu. – To niebywałe, jak różnorodne, ciekawe i intrygujące zarazem są światy wyobrażone dzieci. Cieszę się, że o kilku z nich będziemy mogli usłyszeć i jednocześnie zobaczyć oczami naszej wyobraźni podczas TEDxKids@Przymorze.

Zapisy na tegoroczną edycję odbywają się za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej: tedxkidsprzymorze.com/wez-udzial/. Na wszystkich uczestników wydarzenia czekają również specjalnie przygotowane warsztaty, które odbywać się będą między prelekcjami.

– Uczestników TEDxKids@Przymorze zapraszamy na ciekawe zajęcia. Dzieci, które przybędą na konferencję, poznają tajemnice języka Scratch i przekonają się, jak świetną przygodą jest nauka kodowania. Dla artystycznych dusz przewidzieliśmy również interesujące warsztaty plastyczne. Słowem, na uczestników TEDxKids@Przymorze, czekają pasjonujące wystąpienia i dużo zabawy! – mówi Katarzyna Kołakowska z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

Więcej informacji o TEDxKids@Przymorze można znaleźć na stronie: tedxkidsprzymorze.com.


Następny artykuł » zamknij

W 7 dni dookoła biznesu

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930