Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Ruszyła rekrutacja do hackathonu bankITup - Dane rządzą!

21-03-2018, 18:30

14 kwietnia Bank Zachodni WBK już po raz drugi organizuje we Wrocławiu ogólnopolski konkurs programistyczny. Tym razem tematyką Hackathonu jest wykorzystanie tzw. danych otwartych. Łączna pula nagród wynosi 43 tys. zł.

Pierwszy etap - koncepcja

W pierwszym etapie Hackathonu "Dane rządzą" zadaniem uczestników podczas 26-godzinnego wydarzenia będzie zaprojektowanie narzędzia, modelu lub algorytmu, który pozwoli identyfikować spółki z największym potencjałem rozwojowym i inwestycyjnym. Rozwiązanie powinno powstać w oparciu o open data, czyli dane otwarte, dostępne w Internecie. Przykładowymi zgłoszeniami mogą być koncepcje oparte na analizie sentymentu firm i ich produktów na podstawie danych z mediów społecznościowych lub te wykorzystujące dane z OpenStreetMap. W pierwszym etapie przewidziano nagrody o łącznej wartości 18 tys. zł.

Drugi etap - rozwój rozwiązań

Co najmniej trzech finalistów pierwszego etapu, których projekty zostaną docenione przez Jury, w drugim etapie będzie kontynuować pracę nad rozwojem swoich rozwiązań pod okiem Mentorów z BZ WBK. Zwycięska drużyna otrzyma 25 tys. zł oraz możliwość dalszej współpracy z Bankiem.

Informacje dla uczestników

  • Udział w Hackathonie “bankITup - Dane rządzą!” mogą wziąć wszyscy pasjonaci wykorzystania open data i nowych technologii, programiści oraz graficy z całej Polski.
  • Hackathon rozpocznie się 14 kwietnia 2018 roku w Strefie Kultury Studenckiej Politechniki Wrocławskiej, ul. Hoene-Wrońskiego 10.
  • Do konkursu można zgłaszać się indywidualnie i w zespołach liczących maksymalnie pięciu członków.
  • Rejestracja trwa do 8 kwietnia 2018 roku.

Zgłaszać można się  przez formularz znajdujący się na oficjalnej stronie konkursu.