Ruszyła Akademia Infoshare - akcelerator kariery dla programistów

20-09-2015, 09:40

7 września 2015 roku wystartowała infoShare Academy. Kursanci w ciągu 12 tygodni przez 8 godzin dziennie przygotowywać się będą do zawodu Web Developera. Organizatorzy kursu, budując partnerstwa z firmami informatycznymi, ułatwią swoim absolwentom znalezienie pracy po jego zakończeniu.

Program bootcampu zakłada między innymi naukę nowoczesnych języków, technik i narzędzi programistycznych oraz mnóstwo pracy w zespołach projektowych. Podczas kursu uczestnicy zbudują portfolio swoich projektów, a Akademię zakończy Hackers Day, podczas którego absolwenci przedstawią swoje osiągnięcia.

InfoShare Academy od samego początku stawia na intensywną i praktyczną edukację, a także pasję, innowację, fantastyczną atmosferę, współpracę oraz wzajemny sukces. Organizatorzy kursu, budując partnerstwa z firmami informatycznymi, ułatwiają swoim absolwentom znalezienie pracy po jego zakończeniu.

- W 3 miesiące nasi kursanci nauczą się myśleć i pracować jak programista. To będzie świetna przygoda i wierzę, że odmienimy ich życie zawodowe. Już teraz planujemy kolejne edycje – mówi Marcin Pokojski, współzałożyciel i prezes Akademii.

- Kurs w tej edycji obejmuje technologie potrzebne do stworzenia aplikacji internetowej. Począwszy od tego jak aplikacja wygląda od strony użytkowej (HTML, CSS, JavaScript), a kończąc na tym, jak działa jej logika biznesowa (PHP, SQL). Kursanci poznają zaawansowane narzędzia potrzebne programiście na co dzień w pracy oraz poznają tajniki adaptacyjnych technik zarządzania projektami (Scrum). Wszystko to podczas jednego kursu – dodaje Marcin Pokojski.

W Stanach Zjednoczonych funkcjonuje blisko 60 takich instytucji, a w ostatnich miesiącach z inicjatywy Baracka Obamy instytucje te jednoczą się pod skrzydłami administracji publicznej w ramach programu "TechHire Initiative" w celu pracy nad poprawą efektywności edukacji oraz sprostaniu potrzebom rynku w zakresie liczby brakujących programistów.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie firm technologicznych z naszego regionu infoShare Academy planuje w ciągu najbliższych miesięcy wyszkolić ponad 100 nowych programistów gotowych do podjęcia pracy po zakończeniu szkolenia. Jednocześnie planowany jest rozwój przedsięwzięcia w innych miastach w Polsce.

infoShare Academy działać będzie w ramach O4 - nowej przestrzeni w Olivia Business Centre.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930