Ruszył Krąg Dobroczynności ammado

10-09-2008, 14:44

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami społecznościowy serwis dla organizacji non profit - ammado uruchomił funkcję dotacji online, umożliwiającą wspieranie wybranych organizacji poprzez ich profile w serwisie.

Jak informowaliśmy wcześniej, platforma ammado ma na celu wymianę idei i komentarzy pomiędzy organizacjami pożytku publicznego z całego świata - dotychczas w serwisie zarejestrowało się ponad 2000 tego typu organizacji, w tym około 100 z Polski. Nowo uruchomiony Krąg Dobroczynności pozwala przekazywać im fundusze bezpośrednio z profilu w ammado.

Minimalna wartość przekazu wynosi 4 Euro lub równowartość tej sumy w jednej z 33 lokalnych walut. Niezależnie od wysokości budżetu darczyńcy, może on podzielić przekazywaną kwotę pomiędzy kilka organizacji. Istnieje także możliwość utworzenia stałych, comiesięcznych dotacji dla wybranych podmiotów. Osoby, które udzieliły nawet minimalnego wsparcia, są automatycznie prezentowane na specjalnej stronie serwisu - każda z nich staje się ambasadorem zmian.

Zainteresowani nową funkcjonalnością ammado mogą obejrzeć demonstracyjne wideo, jeszcze więcej szczegółów dostarcza dział najczęściej zadawanych pytań (szkoda, że nie przetłumaczono go na język polski). Na uwagę zasługuje fakt, że wspieranie organizacji za pośrednictwem Kręgu Dobroczynności nie ogranicza się tylko do zarejestrowanych użytkowników. Osoby nie posiadające swojego profilu również mogą przekazywać w ten sposób fundusze wybranym organizacjom.

Już niedługo organizacje uzyskają możliwość umieszczenia specjalnego przycisku dotacji online na swoich stronach. W tej chwili ammado oferuje widget Kręgu Dobroczynności - można o niego wzbogacić profil w serwisie społecznościowym bebo. Wśród planów na najbliższą przyszłość znalazło się przystosowanie Kręgu Dobroczynności na potrzeby przedsiębiorstw.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy