Rusza program akceleracji Pilot Maker, GetResponse dostaje nagrodę, a Oponeo podbija Europę. Przegląd #ebiznes

29-03-2017, 07:05

W dzisiejszym przeglądzie piszemy m.in. o kolejnym (rozpoczynającym działalność) pomyśle na akcelerację startupów, dynamicznym rozwoju Zortrax i ekspansji Oponeo. Zapraszam do lektury.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


  • Qubic Games, wydawca i developer niezależnych gier Premium powołuje nową spółkę. Drageus Games będzie tworzyła i wydawała gry z gatunku Science Fiction/Space Opera na komputery, konsole oraz urządzenia mobilne z systemami iOS i Android (źródło: materiał prasowy Qubic Games).
  • OPONEO.PL S.A. rozpoczęła sprzedaż w kolejnym zagranicznym sklepie internetowym - Oponeo.hu, obejmującym rynek węgierski. Jest to czternasty (i według planów nie ostatni) rynek europejski, na którym firma sprzedaje opony i felgi przez internet (źródło: materiał prasowy Oponeo).
  • GetResponse otrzymał prestiżową nagrodę Killer Content Award 2017, za działania związane z platformą Marketing Automation Hub - portal o automatyzacji marketingu, na którym eksperci dzielą się wiedzą na temat różnych aspektów automation. Wśród laureatów są także IBM, Oracle, FedEx czy Thomson Reuters (źródło: materiał prasowy GetResponse).
  • Firma Zortrax, dostarczająca drukarki 3D na całym świecie, informuje o wynikach za 2016 rok. W stosunku do 2015 roku zysk netto wzrósł o 78%, zaś wskaźnik EBIT o 74%, przy wzroście przychodów o 43% (do 58 mln zł.). Drukarka Zortrax M200 w globalnym rankingu najpopularniejszych drukarek 3D w Q1 2017 zajęła 2 miejsce w Europie oraz 4 w rejonie Azji i Pacyfiku (źródło: materiał prasowy Zortrax).
  • Ekspansja Amazon na Bliski Wschód. Firma ogłosiła właśnie zakup tamtejszego lidera e-commerce - firmy SOUQ.com, która oferuje ponad 8,4 mln produktów. Współpraca z Amazon ma - z punktu widzenia SQUQ.com - usprawnić dostawy i wyszukiwanie produktów na stronie (źródło: materiał prasowy Amazon).
  • PKO Bank Polski odświeża i unowocześnia iPKO biznes - serwis transakcyjny dla klientów korporacyjnych i instytucjonalnych, funkcjonujący od 10 lat i obsługujący obecnie blisko 40 tys. klientów instytucjonalnych (ok. 200 tys. użytkowników).. Serwis m.in. może być dostosowany do indywidualnych potrzeb użytkownika. Uzupełnieniem serwisu będzie aplikacja mobilna, która umożliwia łatwe zarządzanie firmowymi finansami na smartfonie (źródło: materiał prasowy PKO BP).
  • Wybrano 15 startupów do pierwszego etapu programu pilotażowych wdrożeń (akceleracji) dla startupów Pilot Maker prowadzonego przez techBrainers, którego głównym partnerem jest Grupa Tauron. Program korzysta z ok. 6 mln zł dofinansowania w konkursu Scale Up Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (źródło: materiał prasowy Tauron).

Zapraszam do czytania i komentowania. Jeśli traficie na świeży lub ponadczasowy tekst poświęcony e-biznesowi, napiszcie do mnie: jr@di24.pl - możliwe, że zamieszczę informację o nim w kolejnym przeglądzie.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag przegląd e-biznestag e-biznes
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.