Rusza drugie rozdanie konkursów Govtech Polska

04-09-2019, 22:30

Konkursy GovTech Polska, skierowane do innowacyjnych MŚP, są alternatywą dla klasycznego postępowania przetargowego. Mają stać się sposobem na stworzenie skutecznego modelu pozyskiwania najnowszych technologii dla administracji publicznej oraz spółek Skarbu Państwa. 12 września rusza nabór do kolejnego rozdania programu.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


- W pierwszej edycji programu opracowano rozwiązanie, które pomogło ograniczyć problem przemytu na polskich granicach oraz powstał moduł służący do wykrywania nadużyć w rozliczeniach świadczeń zdrowotnych finansowanych ze środków publicznych. Rozwiązania te są już na etapie wdrożenia – mówi Justyna Orłowska, Dyrektor programu GovTech Polska.

Konkursy skierowane są do innowatorów, MŚP specjalizujących się w programowaniu, business intelligence i tworzeniu rozwiązań wykorzystujących big data czy sztuczną inteligencję. Zwycięzcy poszczególnych konkursów mogą liczyć na kontrakty warte 300-400, a nawet 600 tys. zł.

Chęć udziału w nowych konkursach można zgłaszać od 12 września do 28 października 2019 r., ale już teraz można zapoznać się z ich tematami, określanymi przez organizatorów jako "wyzwania".

Pierwszych pięć wyzwań programu GovTech Polska oficjalnie ogłoszono 4 września 2019 r. podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy . Urząd Patentowy RP, Kancelaria Senatu, PKN Orlen, Tauron i PKP Informatyka wspólnie z PKP Intercity podpisały regulaminy wyzwań. Stały się w ten sposób pierwszymi Zamawiającymi nowej edycji. 

W tej edycji zamówienia zgłosiło 15 podmiotów, kolejne publikacje przewidziane są na najbliższe tygodnie.

Urząd Patentowy RP

Urząd Patentowy potrzebuje rozwiązania, które automatycznie nada właściwą klasyfikację dla nowo składanych zgłoszeń wynalazków i wzorów użytkowych oraz przekieruje je do dalszej oceny merytorycznej do odpowiedniego eksperta. Dzięki temu przyspieszony zostanie czas ich procedowania. 

Kancelaria Senatu

Kancelaria Senatu ma obowiązek zapewnić dostęp do transmisji z posiedzeń Senatu oraz komisji senackich, wraz z zapisami stenograficznymi z tych posiedzeń, na swojej stronie internetowej. Szuka więc narzędzia, które pozwoli opracować przystępniejszą formę transmisji wideo z obrad, ułatwi odnajdywanie nagrań poszczególnych wypowiedzi senatorów, pozwoli szybko i automatycznie identyfikować mówców na podstawie analizy dźwięku (głosu) i obrazów wideo oraz dzięki funkcji automatycznej transkrypcji mowy na tekst umożliwi skrócenie czasu niezbędnego do przygotowania stenogramów z obrad, w szczególności komisji senackich.

PKN Orlen

PKN Orlen chce stworzyć mechanizm umożliwiający automatyczną identyfikację pojazdów firmowych przypisanych do kart flotowych dla kierowców realizujących płatności przy dystrybutorze przy użyciu aplikacji mobilnej dla klientów biznesowych.

Tauron

Spółka poszukuje rozwiązania, które automatycznie zweryfikuje rentowność instalacji panel słonecznych w wybranej nieruchomości. System umożliwiłby szybką ocenę możliwości i potencjału energii słonecznej w każdym domu. Takie narzędzie byłoby dostępne publicznie do użycia przez dowolną osobę.

PKP Informatyka wspólnie z PKP Intercity

Spółki poszukują narzędzia analitycznego prognozującego popyt i optymalizującego cenę za przejazd kuszetką lub wagonem sypialnym na danej trasie w określonym czasie w oparciu o różne kryteria wpływające na decyzję o zakupie biletu. System pozwoliłby dynamicznie ustalać ceny przejazdów, co pozwoli na zróżnicowanie oferty dla pasażerów.

Sprawdź szczegóły konkursów na stronie GovTech!Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.