Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Rozsądne inwestowanie i korzystanie z energii elektrycznej

18-06-2015, 18:08

Nie ulega wątpliwości, że powinno się oszczędzać. To modna i pożądana postawa społeczna, która przyczynia się nie tylko do zaoszczędzenia pieniędzy, ale przede wszystkim naturalnych zasobów, z jakich się korzysta każdy człowiek. Ekologia bardzo często idzie w parze z ekonomią, niemniej wiele osób wpada w pułapkę i sądzi, iż nie można zaoszczędzić na podstawowych dobrach, takich jak energia elektryczna lub woda. To błędne myślenie wynikające z niewiedzy na temat ten gałęzi przemysłu.

Skąd bierze się prąd?

Wbrew potocznemu myśleniu, jest on wytwarzany nie tylko przy użyciu węgla kamiennego, ale także przy udziale ekologicznych rozwiązań technologicznych. Elektrownie wiatrowe w naszym kraju nie są niczym zaskakującym, dla przykładu firma RWE prowadzi świadomą działalność energetyczną polegającą na wytwarzaniu energii ze źródeł odnawialnych właśnie dzięki budowaniu kolejnych farm wiatrowych w Polsce. Bardzo ważna jest świadomość energetyczna, która powinna być propagowana już w szkołach podstawowych i gimnazjach. Tego typu czasowe akcje promowane pod nazwą RWE Power Box prowadzone są we współpracy z Centrum Nauki Kopernik. Program edukacyjny obejmuje lekcje poświęcone wytwarzaniu energii elektrycznej, jej magazynowaniu, a także wykorzystywaniu modeli energii wiatrowej i słonecznej. Pozwala to na rozszerzeniu świadomości społecznej, iż w Polsce do produkcji prądu nie wykorzystuje się wyłącznie zasobów węgla kamiennego, ale również alternatywne źródła odnawialne.

 

wiatraki

Oferty dla gospodarstw indywidualnych

Kluczem do osiągnięcia idealnego budżetu domowego, łączącego w sobie oszczędność oraz racjonalność wydatków, jest dobór taniej oferty na prąd. Dostawcy prądu bardzo często proponują różnorodne pakiety energetyczne, niemniej osoby niezaznajomione z tematyką, decydują się na niespersonalizowane oferty energetyczne. Do domowników prowadzących aktywne życie nocą jest skierowana oferta G11 o stałej cenie za prąd. Osoby ogrzewające swój dom przy pomocy piecyków akumulacyjnych o bojlerów powinny zdecydować się na pakiet G12, w którym między godziną 13 00-15:00 oraz 22:00-6:00 cena prądu jest znacznie niższa niż w standardowych ofertach. Z kolei rodziny intensywnie korzystające z energii elektrycznej w weekendy powinny sięgnąć po pakiet G12w, w którym to prąd jest tańszy od piątku do niedzieli z dodatkową zniżką za wykorzystywanie na tygodniu prądu w godzinach nocnych. Szczegółowa oferta dedykowana dla odbiorców indywidualnych dostępna jest na stronie http://www.rwe.pl/pl/dla-domu/oferta.

A co z małymi i dużymi przedsiębiorstwami?

W sieci można znaleźć mnóstwo porad dotyczących jak oszczędzać energię elektryczną i wybierać odpowiednią ofertę prądu do indywidualnych potrzeb. A co w przypadku małych firm i dobrze prosperujących przedsiębiorstw poszukujących dobrze skrojonej oferty? Biznesmeni nie są skazani na jednego, drogiego operatora. Dla przykładu: dostawca energii elektrycznej w Warszawie, jakim jest firma RWE, oferuje dwa pakiety energetyczne. Opcja „gniazdko z ryczałtem” posiada stałą stawkę na prąd i jest dedykowana firmom nieposiadającym licznika pomiarowo-rozliczeniowego, zaś pakiet „budowlany” kontroluje cenę prądu w stosunku do zużytej energii. Warto rozważyć zmianę dostawcy prądu, by jak najlepiej wykorzystywać możliwości rozwoju własnego przedsiębiorstwa, jednocześnie minimalizując koszty eksploatacyjne.

 

 

Źródło: Publikacja opłacona

Komunikaty Firm

Jeśli chcesz, aby informacja prasowa lub komunikat Twojej firmy pojawił się w DI pisz pod adres: kf@di24.pl. W odpowiedzi prześlemy informacje o usłudze.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Następny artykuł » zamknij

The Pirate Bay bez www



Ostatnie artykuły:




fot. WangXiNa




fot. Freepik