Rozrzutność zgubiła fałszerzy kart kredytowych

12-11-2010, 16:08

Wrocławscy policjanci zatrzymali kolejną, trzecią już osobę, w sprawie posługiwania się sfałszowanymi kartami kredytowymi. Transakcji fałszywymi kartami dokonano w kilkuset placówkach handlowo-usługowych w całym kraju, wykorzystując przy tym dane osobowe co najmniej 100 obywateli USA.

Chociaż w wywiadzie dla Bothunters.pl kilka dni temu anonimowy carder przekonywał, że "u nas w kraju carding nie istnieje", ostatnie wydarzenia temu przeczą. Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali 57-letnią kobietę podejrzewaną o posługiwanie się sfałszowanymi kartami kredytowymi z danymi obywateli amerykańskich. Wcześniej na tej samej podstawie policjanci zatrzymali już dwóch mężczyzn.

Na ślad działalności grupy funkcjonariusze wpadli po tym, jak jedna z zatrzymanych osób wydała w nocnym klubie blisko 20 tys. złotych, płacąc kartą. Później policjanci powiązali różne podejrzane transakcje w innych miejscach. Realizowano je od maja do sierpnia 2010 roku w różnych sklepach i galeriach handlowych, a także w klubach nocnych na terenie całego kraju.

>> Czytaj także: Wielka kradzież numerów kart kredytowych i płatniczych w USA

Transakcje opiewały łącznie na kwotę blisko 300 tys. złotych. Grupa kupowała drogie perfumy, sprzęt elektroniczny, zegarki oraz wydawała pieniądze w klubach i na dyskotekach. W wyniku podjętych czynności policjanci zabezpieczyli już część z zakupionego w bezprawny sposób mienia. Podejrzewanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.


Źródło: Policja.pl
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy