Rozmowy grupowe FaceTime wyłączone do czasu naprawy błędu

29-01-2019, 14:35

Jeśli korzystasz z urządzeń Apple, zobaczysz, że firma zablokowała (tymczasowo) grupowe rozmowy w aplikacji FaceTime. Błąd w systemie operacyjnym pozwalał na szpiegowanie innych użytkowników.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Przypadkowo odkryty błąd w FaceTime pozwalał na podsłuchiwanie innych użytkowników. Wystarczyło, by osoba ta również dysponowała urządzeniem Apple - wówczas zaraz po rozpoczęciu połączenia wideo można było w funkcji rozmów grupowych dodać własny kontakt. Wtedy można było podsłuchać dźwięk z telefony rozmówcy, nawet jeśli nie odebrał on połączenia.

Po demonstracji błędu (i możliwości jego wykorzystania) na Twitterze Apple zareagował szybko, wyłączając tymczasowo usługę połączeń grupowych w FaceTime. Jeszcze w tym tygodniu ma pojawić się łatka systemowa.

Martwisz się o swoją prywatność w związku z tym błędem? Jeśli nie masz na telefonie szeregu nieodebranych połączeń FaceTime - niepotrzebnie. Wyłączenie usługi po stronie apple'woskich serwerów nastąpiło w nocy czasu polskiego i niedoszły szpieg nie miał zbyt wiele czasu na wykorzystanie błędu.

Zobacz, co piszą na ten temat inne media

9to5Mac, MacRumors, NiebezpiecznikSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.