Rosyjskie wojska na Ukrainie - zobacz zdjęcia satelitarne NATO

29-08-2014, 08:16

Właściwie nikt już chyba nie wątpi w obecność rosyjskich wojsk na Ukrainie, ale NATO ujawniło zdjęcia satelitarne, które należy uznać za bardzo ważny dowód inwazji.

Sojusznicze Dowództwo Operacji NATO ujawniło wczoraj nowe zdjęcia satelitarne, które dowodzą, że rosyjskie wojsko zaangażowało się w konflikt na Ukrainie.

- W ciągu ostatnich dwóch tygodni obserwowaliśmy znaczący wzrost eskalacji, zarówno pod względem natężenia, jak i zaawansowania rosyjskiej ingerencji na Ukrainie. Obrazy satelitarne (...) dostarczają dodatkowych dowodów, że rosyjscy żołnierze, wyposażeni w zaawansowaną ciężką broń, działają wewnątrz  terytorium suwerennej Ukrainy - mówił gen. Nico Tak, szef centrum zarządzania kryzysowego Sojuszniczego Dowództwa Operacji.

Na zdjęciu poniżej widzimy rosyjski konwój artylerii w okolicach Krasnodonu. Zdjęcie zostało wykonane 21 sierpnia, więc choć NATO nazywa je "nowym zdjęciem" to tak naprawdę wstrzymywano się z jego opublikowaniem.

zdjęcie NATO

Kolejne zdjęcie (z 23 sierpnia) przedstawia rozmieszczenie rosyjskich jednostek artyleryjskich, również w okolicach Krasnodonu. Na zdjęciu widać wozy z amunicją i dodatkowymi zasobami. Zdaniem przedstawicieli NATO tylko zawodowi wojskowi rozmieściliby pojazdy w taki sposób. Generalnie NATO jest zdania, że używany w tym konflikcie sprzęt nie należy do amatorskich zabawek. Wymaga przeszkolonych wojskowych.

zdjęcie

Kolejne zdjęcie pokazuje rozmieszczenie sił rosyjskich po rosyjskiej stronie granicy.

zdjęcie

Przejdź dalej, by zobaczyć kolejne zdjęcia.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930