Robot za 200 dolarów łamie PIN-y smartfonów - wideo

24-07-2013, 14:03

Robot do łamania kodów PIN w smartfonach został zaprezentowany na konferencji Black Hat w Las Vegas. Teraz 4-cyfrowy kod nie wydaje się zbyt mocnym zabezpieczeniem.

Justin Engler i Paul Vines stworzyli metodę łamania kodów PIN w smartfonach, która opiera się na najprostszym założeniu - trzeba spróbować różnych kombinacji cyfr i wreszcie uda się trafić. Oczywiście dla człowieka byłoby to męczące, ale pracę można zlecić robotowi.

Badacze zrobili takiego robota kosztem zaledwie 200 dolarów i nazwali go Robotic Reconfigurable Button Basher (R2B2). Do jego skonstruowania wykorzystano części zrobione na drukarkach 3D, serwomotory, tanią kamerę internetową, mikrokontroler Arduino oraz otwarte oprogramowanie.

R2B2 może złamać czterocyfrowy PIN w ciągu 20 godzin. Radzi sobie zarówno z ekranami dotykowymi, jak i z tradycyjnymi klawiaturami. Można go zobaczyć w akcji na filmie poniżej.

Ponadto badacze opracowali urządzenie o nazwie Capacitive Cartesian Coordinate Bruteforceing Overlay (C3BO), które nie posiada części ruchomych i służy do elektrycznego symulowania dotyku na urządzeniu z dotykowym ekranem pojemnościowym. C3BO może działać w pewnych warunkach szybciej niż R2B2.

Obydwa urządzenia będą prezentowane na Black Hat w Las Vegas. Oczywiście tego typu łamacz PIN-ów może być nieskuteczny w przypadku smartfonów, które blokują się po zbyt wielu nieudanych próbach. Ponadto nawet ten robot będzie działał zbyt wolno, jeśli zastosujemy PIN dłuższy niż czterocyfrowy.

Czytaj także: Hakowanie kart SIM jest możliwe. Umożliwia podsłuchiwanie, kradzieże itd.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy