Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Robot edukacyjny jako prezent. 10 propozycji

13-12-2018, 18:19

Na rynku pojawia się coraz więcej robotów edukacyjnych - takich, które przez zabawę mają uczyć dzieci i nastolatki programowania. Oto dziesięć propozycji robotów do przyjaznej nauki programowania, dla najmłodszych odbiorców - od 3 do 12 lat.

Klocki Lego Mindstorms

Dla młodszych (od 7 roku życia) fanów Lego i techniki bardzo dobrym prezentem będzie robot, którego sami stworzą z ulubionych klocków i samodzielnie zaprogramują.

Prezent na Komunię i Dzień Dziecka. Lego Mindstorms

>> Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej

 

Robot dla najmłodszych Cubetto

Drewniany, o wyglądzie dziecięcej zabawki robocik Cubetto uczy najmłodsze dzieci (3-6 lat) myślenia programistycznego i podstaw programowania bez korzystania z ekranu komputera. 

Prezent - robot edukacyjny. Robot Cubetto

>> Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej

 

Robot edukacyjny Krypton

Roboty marki Abilix, które niedawno debiutowały na polskim rynku, nadają się w założeniu już dla przedszkolaków. Prezentowany Krypton 0 jest zestawem do samodzielnego zbudowania i nauki programowania w języku Abilix Drag&Drop (przeciąganie kafelków).

Prezent - robot edukacyjny. Robot Krypton 0 Abilix

>> Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej

 

Robot Photon

Już sześciolatek może dostać programowalnego przyjaciela polskiej produkcji. Photo wyglądem przypomina maskotkę, ale nauka programowania z jego pomocą jest coraz bardziej zaawansowana - robot "rośnie" wraz z dzieckiem... i jego umiejętnościami.Prezent - robot edukacyjny. Robot Photon

 

>> Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej

 

Pakiet Dash i Dot

Dwa futurystyczne robociki, które umieją coraz więcej w miarę doskonalenie umiejętności programistycznych dziecka. Dasha można np. nauczyć grać na cymbałkach. Taki zestaw może być dobrym pomysłem, jeśli chcemy obdarować robotami dwójkę dzieci w różnym wieku (od 5. roku życia).

Prezent - robot edukacyjny. Zestaw Dot i Dash

>> Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej

 

Robot JIMU

Dostępny w różnych kształtach (tutaj pingwin), funkcjach i sposobach poruszania się robot JIMU uczy dzieci programowania według 3 metod, zależnie od wieku i stopnia zaawansowania dziecka.

Prezent - robot edukacyjny. Robot JIMU

>> Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej

 

Ozobot BIT

Jeden z bardziej przyjaznych dla budżetu robotów edukacyjnych dla dzieciaków od 8 roku życia. Komendy dla tego "mózgowca" można narysować, a potem wczytać je do aplikacji mobilnej.

Prezent - robot edukacyjny. Ozobot BIT

>> Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej

 

makeblock mBot

Jaki prezent docenią młodzi fani Lego i techniki? Robota, którego sami stworzą z ulubionych klocków i samodzielnie zaprogramują. Dobry sposób na rozpoczęcie przygody z robotyką i programowaniem oraz na pewne wyjście poza komunijny schemat.

Prezent - robot edukacyjny. Makeblock

>> Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej

LEGO Mindstorms EV3

Trudniejszy, bo przeznaczony dla dzieciaków 10+ robot, z którego składaniem i programowaniem młodsze nastolatki będą miały sporo frajdy.

Prezent - robot edukacyjny. Lego Mindstorm dla nastolatków

>> Sprawdź, gdzie kupisz najtaniejOstatnie artykuły:

fot. Tavex
fot. ann_zima