Robot będzie patrolował więzienia

25-11-2011, 11:55

Mechaniczni strażnicy w pierwszej kolejności trafią do więzień na terenie Korei Południowej.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Jak dowiedział się Wall Street Journal, południowokoreańskie więzienia będą wkrótce patrolowane przez specjalnie przystosowane do tego zadania roboty. Projekt jest finansowany przez tamtejszy rząd, a testy nowych urządzeń rozpoczną się już w marcu.

Czytaj także: Robot pobiegnie niczym... struś (wideo)

- W odróżnieniu od kamer przemysłowych, które wyłącznie monitorują wybrane miejsca, roboty są tak zaprogramowane, by mogły analizować różnego rodzaju aktywności, a także informować o podejrzanych działaniach - powiedział Lee Baik-chul z Kyonggi University. Przygotowanie robotów ma łącznie kosztować 863 tysiące dolarów.

Zdaniem strażników pomoc ze strony robotów umożliwi zmniejszenie liczby ludzi, którzy będą musieli patrolować więzienia. Urządzenia nie będą jednak wyposażone w żadną broń. Te roboty to nie terminatory. Nie będą się rozprawiały z brutalnymi więźniami - zapewnił Baik-chul. - Ich zadaniem jest pomaganie. Gdy dostrzegą sytuację, która zagraża życiu więźniów lub na przykład chore osoby, błyskawicznie wezwą pomoc.

Jak informowaliśmy w lipcu, roboty mają pomóc również w obniżeniu kosztów produkcji popularnych urządzeń. Jeden z największych azjatyckich producentów elektroniki planuje zastąpić część pracowników ponad milionem urządzeń tego typu. Z zautomatyzowaniem popularnych czynności, jak chociażby prowadzenie auta, od dłuższego czasu eksperymentuje również Google.

Czytaj także: Robot przeczyta nuty i zaśpiewa (wideo)Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.