RoboCamp z nagrodą, mapa dla aut autonomicznych. Przegląd #ebiznes

10-06-2017, 01:12

W dzisiejszym przeglądzie przeczytacie m.in. o europejskiej nagrodzie dla polskiego startupu, kontraktach z Centralnym Ośrodkiem Informatyki i nowych pomysłach firm. Zapraszamy do lektury.

  • Nationale-Nederlanden wprowadza wideo-czat dla klientów pod nazwą Agent Online. To nowa forma kontaktu, umożliwiająca w dogodnej formie (na stronie firmy) i czasie (w godzinach 10-20) zdalne spotkanie z przedstawicielem firmy (źródło: materiał prasowy Nationale-Nederlanden). 
  • Grupa Interia.pl rośnie najszybciej wśród polskich portali internetowych – wynika z badań PBI/Gemius. Od maja 2016 do maja 2017 firma zanotowała 11% wzrostu ruchu na wszystkich platformach, zaś na platformie mobilnej 31%. Grupa ma obecnie 18,6 mln użytkowników rzeczywistych, z czego 1,82 mln pozyskano w minionym roku (źródło: materiał prasowy Grupy Interia).
  • RoboCamp – polska firma oferująca nowoczesne, kompleksowe rozwiązania do systemowej nauki kodowania i robotyki dla dzieci – zdobył tytuł najlepszego startupu w kategorii Kreatywność międzynarodowego konkursu Startup Europe Awards. Uwzględniono m.in. innowacyjność pomysłu, wpływ kulturowy czy potencjał globalny. W finale konkursu uczestniczyły 84 startupy z całej Europy, w tym 9 z Polski (źródło: materiał prasowy RoboCamp).
  • W wyniku współpracy firm TomTom i Bosch powstała mapa HD ze zintegrowanym systemem Radar Road Signature. Ma ona służyć do lokalizacji pojazdów autonomicznych. Radar Road Signature umożliwi pojazdom autonomicznym określenie ich precyzyjnej lokalizacji na drodze z dokładnością do kilku centymetrów, działając w połączeniu z TomTom HD Map (źródło: materiał prasowy firmy TomTom).
  • Oracle rozwija pakiet usług chmurowych Oracle Identity Security Operation Center (SOC), wprowadzając do niego udoskonalenia w obszarach zaawansowanego automatycznego uczenia, sztucznej inteligencji oraz technologii kontekstowych. Wprowadzane nowości przyczynią się głównie do rozwoju zabezpieczeń przed zagrożeniami zewnętrznymi lub wewnętrznymi (źródło: materiał prasowy firmy Oracle).
  • Firma Transition Technologies znalazła się wśród pięciu firm, z którymi – po rozstrzygnięciu przetargów – Centralny Ośrodek Informatyki podpisał umowy ramowe na kompleksowe usługi outsourcingu IT w modelu body leasing (wynajem specjalistów). Porozumienia zawarto na trzy lata, a ich wartość to ponad 116 mln zł. W ramach tej współpracy realizowane będą największe projekty informatyzacji administracji (źródło: materiał prasowy Transition Technologies).

Zapraszam do czytania i komentowania. Jeśli traficie na świeży lub ponadczasowy tekst poświęcony e-biznesowi, napiszcie do mnie: jr@di24.pl - możliwe, że zamieszczę informację o nim w kolejnym przeglądzie.

>> Polecamy: Rachunki firmowe


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930