RIAA: Google nie usunęło wskazanej aplikacji

13-11-2011, 08:06

Jedno z najpopularniejszych narzędzi dostępnych dla Androida umożliwiało - zdaniem RIAA - pobieranie muzyki z naruszeniem praw autorskich.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Narzędzie "MP3 Music Download Pro" jest obecnie piątą pod względem popularności aplikacją w Android Markecie - poinformował serwis PCMag. Przedstawiciele Recording Industry Association of America (RIAA) nie spoglądają na nią przychylnym okiem.

Czytaj także: Zespół Katango pomoże w rozwoju Google+

- Wysłaliśmy w sierpniu prośbę o usunięcie tej aplikacji, która bezsprzecznie wykorzystywana jest do nielegalnych celów - poinformowała RIAA. - Google odpowiedział, że nie zgadza się na jej skasowanie z Android Marketu. Amerykańska organizacja wyraziła również nadzieję, że procedury Google'a związane z ochroną własności intelektualnej zostaną w przyszłości poprawione.

Według osób związanych z branżą muzyczną Google odwleka decyzję o usunięciu narzędzia, gdyż może być ono wykorzystywane również do działań zgodnych z prawem. Na zrzutach ekranu załączonych przez dewelopera aplikacji jako przykładowe zapytania widnieją te związane z muzyką klasyczną. Wiele tego typu plików może być rozpowszechnianych legalnie.

Bardziej prawdopodobną przyczyną ciągłej obecności narzędzia w Android Markecie są skomplikowane procedury związane z usuwaniem materiałów naruszających prawa autorskie. Biorąc pod uwagę, że nierzadko dochodzi tutaj również do nadużyć, Google nie ma łatwego zadania. Jak dodatkowo zauważa PCMag, często zanim jeszcze aplikacja zostanie usunięta ze sklepu wyszukiwarkowego giganta, pojawia się tam w nieco zmodyfikowanych wersjach pod innymi nazwami.

Czytaj także: Google porzuca Gmaila dla BlackBerrySprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.