Przystanek Woodstock odbył się już po raz 20. Jest to wydarzenie jedyne w swoim rodzaju, ponieważ skupia ludzi z najróżniejszych grup społecznych, subkultur, w różnym wieku, a niepowtarzalny klimat powoduje to, że jak już raz się tam zjawisz, to na pewno wrócisz. Jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę, że tym czynnikiem, dzięki któremu Woodstock wyróżnia się wśród pozostałych festiwali jest to, że uczestnicy prócz oczekiwania na kolejne koncerty mogą wziąć udział w najróżniejszych warsztatach, spotkaniach, debatach.
reklama
Pomimo pozornego nastawienia uczestników tylko na zabawę, licznych wydarzeń oraz upału zainteresowanie wzbudziły warsztaty organizowane przez Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości (AIP).
W czwartkowe południe 31 lipca 2014 r. Dyrektor AIP Poznań, Zuza Kaniewska, prezentowała uczestnikom całą strukturę organizacyjną AIP, wskazując na korzyści, które niesie preinkubacja nowych małych biznesów.
Niewątpliwymi korzyściami z preinkubacji jest dostęp do biur w całej Polsce, doradztwo biznesowe i księgowe oraz możliwość nawiązania nowych znajomości dzięki organizowanym wydarzeniom networkingowym.
Pani Dyrektor rozwiała też wątpliwości niesione przez mity krążące wokół Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości. Jednym z nich jest to, czy AIP jest tylko dla studentów - otóż NIE MA żadnego ograniczenia co do wieku osoby, która chciałaby spróbować swoich sił w biznesie.
W piątek 1 sierpnia 2014 r. zagościłam jako prelegent warsztatów ze względu na to, że poszukiwano woodstokowiczki i dlatego, że startowałam z AIP. Obecnie świadczę usługi doradcze m.in. dla własnego startupu za pośrednictwem strony www.twojregulamin.pl.
Sądziłam, że będzie to krótkie wystąpienie o zaletach i wadach prowadzenia własnego biznesu, a jednak warsztaty zmieniły się w trwającą 1,5 h debatę. W namiocie zebrały się już funkcjonujące startupy oraz ludzie, którzy planują otwarcie swojego biznesu.
Na początku opowiedziałam swoją historię, a następnie odpowiadałam na szereg pytań dotyczących mojego działania, organizacji AIP, networkingu oraz możliwości finansowania projektów.
Konkluzją spotkania była zgoda, że nie warto skupiać się na tym, jak w RP się ciężko żyje, a zdecydowanie lepiej szukać możliwości, które mamy w zasięgu, ponieważ wszystko jest w naszych rękach, a żeby się o tym przekonać należy zacząć DZIAŁAĆ.
Magda Judejko, prawnik, na co dzień mierzy się z problemami środowiska internetowego, od 3 lat prowadząc w internecie działalność doradczą dla przedsiębiorców pod adresem www.twojregulamin.pl. Organizuje i prowadzi warsztaty dla startupów i e-biznesu.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*
|
|
|
|
|
|