Relacja z API Hours

PATRONAT MEDIALNY 13-11-2012, 09:11

API Hours - pierwsza konferencja dla developerów aplikacji na Facebooka - za nami. Ponad 100 uczestników i 6 świetnych prelegentów spotkało się we wtorek w krakowskim klubie Lizard King. Organizatorem spotkania była spółka Ganymede, developer gier społecznościowych i mobilnych.

Kilkugodzinne spotkanie zorganizowane przy współpracy z Facebookiem wypełniło 5 znakomitych prezentacji związanych z tematem implementacji API. Większość wystąpień to studia przypadku konkretnych aplikacji. Najpopularniejszymi tematami wieczoru okazały się ciągle modna gamifikacja i gry społecznościowe.

Relacja API Hours, sala

- W ciągu 8 lat działalności udało się nam zdobyć spore doświadczenie w dziedzinie gier społecznościowych i implementacji API portali z całego świata. Zorganizowaliśmy to spotkanie, aby podzielić się z Wami wiedzą, zainspirować, a może i nauczyć się czegoś od Was - powiedział Marek Wylon, CEO Ganymede, witając gości.

Relacja API Hours: Wylon i Janoszka

Barcamp rozpoczął Marcin Lewicki – ekspert konferencji, który opowiedział o nowych możliwościach rozwoju Open Graphu w kontekście platform mobilnych Android i iOS oraz aplikacji webowych. Prezentacja została przygotowana przy współpracy z inżynierami pracującymi dla Facebooka i okazała się przydatnym wprowadzeniem dla późniejszych wystąpień.

Relacja API Hours: Lewicki

Bartek Nowotarski, CTO firmy technologicznej Megafoni, opowiedział o projekcie, który zgarnął dwie nagrody podczas pierwszego hackatonu organizowanego w Polsce przez Facebooka. Flower Power to aplikacja, która powiadamia użytkownika o konieczności podlania rośliny, a czujnik w glebie sygnalizuje, kiedy brakuje wody.

Irek Olczak i Adrian Witkowski omówili wspólnie współpracę HBO Polska z platformą gamikacyjną Gamfi.pl. Dlaczego telewizja postawiła na grywalizację i jakie cele udało się osiągnąć temu duetowi – to jedne z wielu pytań, na które odpowiedzieli prelegenci.

Relacja z API Hours: Olczak i Witkowski

Temat gamifikacji sieci wrócił w prezentacji Leszka Bukowskiego. Wykładowca w Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych przedstawił model gry opartej na sieci współlubienia postów na fanpage’u.

Na zakończenie zaserwowano uczestnikom prawdziwe, growe emocje. Ostatnia prezentacja dotyczyła integracji gry Last Temple z Open Graphem. Last Temple to najnowszy tytuł spółki Ganymede dostępny na Facebooku i w App Storze. Gra jest projektem typu matching puzzle, który przenosi użytkownika w sam środek magicznej, szamańskiej wioski. Uczestnicy mieli okazję spróbować swoich sił w turnieju Last Temple’a i powalczyć o nagrody.

- API Hours to konferencja, która ma na celu zintegrowanie lokalnego środowiska developerów związanych z programowaniem aplikacji przeznaczonych na największy portal społecznościowy. Sam pomysł zrodził się podczas rozmowy z ludźmi pracującymi w londyńskim biurze Facebooka. Okazało się, że temat API Facebooka nadal jest u nas czymś stosunkowo świeżym i warto byłoby poświęcić mu więcej uwagi. My stworzyliśmy miejsce wymiany wiedzy i doświadczeń dla tych, którzy dopiero zaczynają, z tymi, którzy już odnieśli sukces. Mamy nadzieje, że spotkanie zrealizowało postawione przed nim cele – dodaje Marcin Lewicki, prelegent i ekspert konferencji.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy