Rekrutacja do WARSAW Booster '20 trwa jeszcze do 13 września!

10-09-2020, 11:00

W tym roku odbędzie się już 7. edycja stołecznego programu akceleracji miejskich startupów. Tegoroczna edycja skierowana jest do młodych firm technologicznych (istniejących nie dłużej niż 3 lata) oraz twórców o niezarejestrowanej działalności.

warsaw booster 20

Projekt skierowany jest do tych wszystkich, którzy mają pomysł na produkt lub usługę, które wspierają innowacyjną transformację miasta i korzystnie wpływają na jakość życia jego mieszkańców oraz infrastruktury, koncepcji środowiskowej, urbanistycznej, logistycznej, aspektów związanych z bezpieczeństwem, formy stosunków gospodarczych i społecznych. Organizatorzy poszukują pomysłów, które wykorzystują różne rozwiązania technologiczne – w tym sztuczną inteligencję, internet rzeczy, big data, cloud computing oraz wirtualną lub rozszerzoną rzeczywistość.

- Startupy odgrywają bardzo ważną rolę w budowie ekosystemu nowoczesnego miasta, kreując innowacyjne rozwiązania, które służą mieszkańcom i użytkownikom miasta – podkreśla zastępca prezydenta stolicy Michał Olszewski i dodaje: – W tegorocznej, siódmej już edycji programu akceleracyjnego szczególnie zapraszamy tych przedsiębiorców, których rozwiązania niwelują negatywne skutki kryzysu bądź wzmacniają zdolności adaptacyjne do zmian. Wszystkie innowacyjne rozwiązania, które wnoszą wartość dla Warszawy są cenne - dlatego takimi programami chcemy wspierać ich rozwój.

20-stkę wybranych w procesie rekrutacji startupów czeka indywidualna ścieżka akceleracji, którą przejdą ramię w ramię z ekspertami z największych korporacji, doświadczonymi doradcami oraz mentorami. Laureatów tegorocznej rekrutacji poznamy już na początku września. 12 kolejnych tygodni poświęcą pracy nad założeniami swoich pomysłów, aby zaprezentować je miejskiej publiczności, liderom biznesu oraz inwestorom na przełomie listopada i grudnia tego roku. Trzy wyróżniające się potencjałem dalszego rozwoju projekty zostaną nagrodzone podczas finałowego Demo Day środkami finansowymi wysokości 45 000 zł, 30 000 zł oraz 12 500 zł.

Operatorem tegorocznej edycji jest konsorcjum trzech fundacji, o wyjątkowym i bogatym doświadczeniu wspierania innowacyjności: Fundacja Koalicja na rzecz Polskich Innowacji, Fundacja Mobile Open Society Through Technology (MOST) oraz Fundacja Startup Hub Poland. Celem tego konsorcjum jest połączenie różnych środowisk i wykorzystanie potencjału osób z wielu organizacji, aby stworzyć unikalne warunki dla rozwoju miejskich innowacji.

Zgłoszenia do programu można przesyłać do niedzieli 13 września br. za pomocą formularza znajdującego się na stronie www.warsawbooster20.com.

Program finansowany jest przez m.st. Warszawę, zaś operatorem tegorocznej edycji jest konsorcjum trzech fundacji: Mobile Open Society Through Technology (MOST), Startup Hub Poland oraz Koalicji na rzecz Polskich Innowacji.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930