Rekordowy kwartał Lenovo

12-02-2012, 09:39

Ponad 8,4 miliarda dolarów wyniosły łączne przychody Lenovo w trzech ostatnich miesiącach ubiegłego roku - poinformowała firma w swoim raporcie finansowym za trzeci kwartał fiskalny.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Jak zauważają przedstawiciele korporacji, jest to dotychczasowy rekord, który dodatkowo idzie w parze z rosnącymi udziałami na globalnym rynku pecetów. Dalsze sukcesy według zapewnień szefostwa firmy mają nadejść już wkrótce.

Czytaj także: Apple wyprzedza HP

Zysk netto Lenovo wyniósł w trzech ostatnich miesiącach ubiegłego roku (trzeci kwartał fiskalny) 193 miliony dolarów, natomiast marże brutto korporacji utrzymywały się na poziomie 11,4%. Warto zauważyć, że chiński producent jeszcze nigdy nie mógł się pochwalić tak dobrymi wynikami, a sukces jest tym większy, że udało się je osiągnąć w trudnym dla światowych gospodarek okresie.

Niemal połowa przychodów Lenovo pochodziła z Chin (3,5 miliarda dolarów), natomiast nieco większą sumę (3,6 miliarda dolarów) udało się zebrać z dojrzałych rynków w Stanach Zjednoczonych, Europie Zachodniej, Australii, Nowej Zelandii czy Japonii. Najmniejsza część (1,3 miliarda dolarów) pochodziła z krajów rozwijających się.

Największym źródłem przychodów chińskiej korporacji okazały się netbooki (4,5 miliarda dolarów), natomiast dopiero na drugim miejscu znalazły się komputery biurkowe (2,8 miliarda dolarów), a dopiero później smartfony i tablety (565 milionów dolarów). Szefowie Lenovo informowali niedawno, że ich firma jeszcze w tym roku planuje stać się największym producentem pecetów na świecie. Obecnie według IDC koncern może się pochwalić 14,04% udziałów w tym rynku, przy 16,3% należących do obecnego lidera, firmy HP.

Czytaj także: Zestaw telewizyjny od Lenovo z nowym Androidem


Źródło: Lenovo


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.