ReferendumACTA.pl: Ponad 7 tys. podpisów w 60 minut

01-03-2012, 18:47

Zwolennicy przeprowadzenia referendum w sprawie ratyfikacji ACTA poinformowali o wynikach swojej ostatniej akcji, zorganizowanej w kilkunastu miastach pod hasłem "Zbieram bo popieram".

O planach ReferendumACTA.pl informowaliśmy w ubiegłym tygodniu - po zebraniu ponad 300 tysięcy podpisów inicjatorzy tego przedsięwzięcia postanowili zwiększyć nacisk na edukację. Zapowiedzieli, że chcą dotrzeć do różnych grup społecznych i będą działać nie tylko w internecie. Pierwszym krokiem miała być akcja "Zbieram bo popieram" polegająca nie tylko na zbieraniu podpisów, ale też rozdawaniu materiałów edukacyjnych. Jej organizatorzy liczyli, że uda im się pozyskać około 15-20 tysięcy podpisów pod wnioskiem.

Czytaj więcej: ReferendumACTA.pl: Zebraliśmy 300 tys. podpisów, czas na akcję edukacyjną

Akcja odbyła się w minioną niedzielę, 26 lutego. Jak poinformował naszą redakcję jeden z jej inicjatorów - Tomasz Pietruszka - najlepiej spisali się mieszkańcy Wrocławia i Krakowa. W niektórych miastach padało i tam przedsięwzięcie nie wypaliło. Organizatorzy są jednak zadowoleni z uzyskanych efektów. Rozdawaliśmy ulotki oraz zbieraliśmy podpisy w całej Polsce, w ciągu 60 minut zebraliśmy ich ponad 7 tysięcy, co jest bardzo dobrym wynikiem - napisał w mailu do DI przedstawiciel ReferendumACTA.pl.

Wnioski mają być zbierane do 16 marca. Na stronie ReferendumACTA.pl znajdziemy mapkę miejsc, w których można podpisać lub zostawić wniosek. Już niebawem będziemy prosić o ich wysyłanie, ponieważ sam proces "spływania", jak i zliczania wniosków, może nam zająć trochę czasu, a chcielibyśmy wiedzieć, ile posiadamy podpisów. Mamy nadzieję, że akcja przebiegnie pomyślnie. Jeśli zostanie uzbierana wymagana ilość, zaraz po złożeniu wniosków do sejmu postaramy się otworzyć obiecaną platformę edukacyjną - wymiany zdań i poglądów na temat ACTA - zapewnił Tomasz Pietruszka.

Czytaj także: ACTA: Coraz więcej naruszonych listów z wnioskami o referendum


Źródło: DI24.pl
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy