Reding: Polityka Google'a za mało przejrzysta

01-03-2012, 20:08

Na razie jest tylko opinia jednego komisarza. Postępowanie wyjaśniające trwa już jednak we Francji. Niewykluczone, że Bruksela także oficjalnie wkroczy do akcji.

Rano informowaliśmy, że francuski urząd zajmujący się ochroną danych postanowił rozpocząć postępowanie wyjaśniające w kwestii nowej polityki amerykańskiej firmy Google, która zaczęła obowiązywać dzisiaj. Wcześniej wielokrotnie, z kilku stron, dochodziły obawy dotyczące nowych zasad, jakie gigant IT wprowadził. W sprawie tej głos zabrała także Komisja Europejska.

Czytaj także: Europa bierze pod lupę nową politykę prywatności Google'a

Viviane Reding, komisarz odpowiedzialna za wymiar sprawiedliwości, powiedziała radiu BBC, że Google nie zastosowało zasad dotyczących przejrzystości działań. Sama firma jest przekonana, że nowe przepisy są jasne, a także zgodne ze wszelkimi prawami obowiązującymi w Unii Europejskiej. Wcześniej zignorowała apele Brukseli o przesunięcie terminu wejścia w życie nowej polityki prywatności. Unijna egzekutywa podkreślała, że z nowymi wytycznymi zapoznało się bardzo mało osób.

Na razie nic nie wskazuje na to, by KE miała wszcząć oficjalne postępowanie w sprawie działań Google'a. W Brukseli zapewne trwają jednak intensywne badania nowych przepisów pod kątem ich zgodności z unijnym prawem. Jeśli okaże się, że Komisja może mieć rację, Google może znaleźć się w nie lada opałach. Już pokazała bowiem, w konfliktach z Microsoftem i Intelem, że potrafi postawić na swoim.


Źródło: BBC News
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930