ReaktorY – łączmy studentów technicznych i biznesowych, robiąc startupy

02-06-2017, 19:38

6 czerwca w Warszawie odbędzie się ReaktorY – projekt dedykowany studentom różnych kierunków, którzy chcą założyć własny startup bądź dołączyć do budowania jakiegoś projektu od zera. Spotkanie obejmie konkurs na najlepszy pomysł biznesowy, współpracę z doświadczonymi mentorami oraz stworzy okazję do wyjątkowego networkingu. Wydarzenie zostanie zorganizowane przez ReaktorWarsaw i Fundację Kronenberga przy Citi Handlowy.

Priorytetem naszej inicjatywy jest integracja środowiska akademickiego, w szczególności studentów kierunków technicznych i biznesowych, w celu kreowania innowacyjnych rozwiązań. Głównym założeniem projektu ReaktorY jest działanie na rzecz wspierania rozwoju prężnego ekosystemu startupowego w Warszawie - mówi Diana Koziarska, Prezes ReaktorWarsaw.

Jak wziąć udział w ReaktorY?

Najpierw należy zarejestrować się (formularz do rejestracji) i opisać założenia swojego projektu.

Po wstępnej selekcji autorzy najlepszych, startupowych pomysłów zostaną zaproszeni do zaprezentowania swoich rozwiązań w trakcie wydarzenia. W jego ramach odbędą się także warsztaty, podczas których studenckie zespoły pod okiem doświadczonych mentorów i ekspertów pracować będą nad doskonaleniem swoich pomysłów. Zespoły zostaną dobrane tak, aby w każdym znaleźli się studenci o różnych profilach wykształcenia, co zapewni projektom większe szanse sukcesu. Będzie to doskonała okazja do zdobycia praktycznej wiedzy jak ciekawą ideę przekuć w dobrze funkcjonujący biznes, jak komunikować się z potencjalnymi inwestorami, w jaki sposób prowadzić komunikację swojej firmy.

Przedsiębiorczość od lat znajduje się w obszarze zainteresowań Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy. Szczególnie ważne dla nas jest kształtowanie postaw przedsiębiorczych wśród młodych ludzi. Chcemy pomóc im, by z sukcesem przekuwali nowatorskie pomysły w przynoszące dochody firmy - podkreśla Krzysztof Kaczmar, Prezes Zarządu Citi Handlowy.

W wydarzeniu udział wezmą wolontariusze Citi w ramach ogólnoświatowej akcji Światowy Dzień Citi dla Społeczności.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag studencitag startupytag ReaktorYtag ReaktorWarsawtag Reaktor
To warto przeczytać


fot. Tavexfot. InPost  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Serwisy specjalne: