Raperzy zatrzymani za teledysk "Polski Dżihad". Niepotrzebnie chwalili się bronią

05-04-2016, 13:37

Sztuka też ma swoje granice. Policja zatrzymała raperów, którzy narzekali na uchodźców i nagrali się z bronią w ręku. Nawoływanie do nienawiści nie będzie ich jedynym problemem prawnym.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


W internecie jest sporo hejtu i wiele rzeczy można powiedzieć bezkarnie, ale tak jest do czasu. Przekonało się o tym pięciu mężczyzn, którzy nakręcili teledysk nawołujący do nienawiści na tle rasowym. 

Chodzi o teledysk do piosenki Polski Dżihad, który w chwili pisania tego tekstu da się znaleźć m.in. na YouTube. Dzieło nie jest jakoś wielce szokujące. Większość ujęć przedstawia idącego i rapującego człowieka, za którym czasem podążają zamaskowani mężczyźni (chłopcy?) z siekierami i meczetami. Raper ma kiepską dykcję, ale chwilami da się zrozumieć słowa w rodzaju "terroryści" albo "rzygać się chce". 

Polski Jihad

Po wykryciu tego nagrania policja dokonała odpowiednich analiz i ustaliła, że nagranie powstało w miejscowości Ustronie, niedaleko ośrodka dla uchodźców.

Zaatakował funkcjonariuszy łomem i siekierą

- Skrupulatnie gromadzony materiał dowodowy, połączony ze żmudną pracą operacyjną, dał podstawę, by 3 i 4 kwietnia 2016 r. przeprowadzić zatrzymania podejrzewanych. Kryminalni wiedzieli, że jeden z typowanych mężczyzn – główny wykonawca utworu, może dysponować bronią. W niedzielę 3 kwietnia, około godziny 9.00 kryminalni wspierani przez antyterrorystów i policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi dotarli do miejsca zamieszkania pierwszego podejrzewanego i podczas dynamicznej akcji zatrzymali agresywnego 38-latka. Mężczyzna próbował jeszcze zaatakować funkcjonariuszy łomem i siekierą, ale błyskawiczne działania antyterrorystów skutecznie mu to uniemożliwiły - czytamy w policyjnym komunikacie.

Policja dokonała również przeszukania mieszkania i samochodu. Udało się zabezpieczyć broń pneumatyczną, rewolwer gazowy, amunicję myśliwską, gazową i hukową, broń białą (maczety i szable) a także sprzęt elektroniczny (dwa laptopy i jednostkę centralną komputera). Znalazły się także 64 gramy marihuany. 

Materiały policji

Następnego dnia rankiem policjanci odwiedzili pozostałych czterech podejrzewanych w wieku od 26 do 38 lat. Ci mężczyźni nie stawiali nie stawiali oporu. U jednego z nich funkcjonariusze znaleźli maczetę, kastet i nóż.  

Pierwszy podejrzany usłyszał już zarzuty dotyczące nawoływania do nienawiści na tle narodowościowym oraz posiadania narkotyków. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Prokuratura zastosowała wobec podejrzanego dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju.

Ponadto dwóch 26-latków przesłuchano w charakterze świadków , natomiast dwaj pozostali odpowiedzą za nawoływanie do nienawiści.

W Dzienniku Internautów nie raz ostrzegaliśmy o tym, że chwalenie się w sieci pewnymi rzeczami nie należy do rzeczy najmądrzejszych. Polska policja potrafi namierzyć np. motocyklistów chwalących się swoimi wyczynami albo rodziców dzieci, które znęcają się nad zwierzętami.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.