PTC i PTK Centertel chcą razem korzystać z radiowych sieci dostępowych

19-12-2010, 13:14

List intencyjny w tej sprawie przedstawiciele obu operatorów podpisali w piątek. Liczą na osiągnięcie znacznych korzyści finansowych, a także na poprawę jakości świadczonych usług.

Polska Telefonia Cyfrowa oraz PTK Centertel poinformowały w piątek o podpisaniu listu intencyjnego o współpracy w zakresie wzajemnego korzystania z infrastruktury sieciowej oraz pasm częstotliwości. W tym celu ma zostać powołana specjalna spółka joint-venture. Operatorzy czekają na zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Współpraca, której początkiem jest podpisany dzisiaj list intencyjny to nowy rozdział w usługach telekomunikacyjnych w Polsce. Dwie czołowe polskie firmy połączą swój potencjał, aby zaoferować klientom najlepszą w Polsce infrastrukturę do obsługi telefonii i internetu mobilnego. Wspólna rozbudowa i zarządzanie sieciami oznacza szereg korzyści dla klientów - powiedział Klaus Hartmann, prezes zarządu PTC.

Zgodnie ze wstępną koncepcją operatorzy będą mieli po 50 procent udziałów w nowo powołanej spółce. Zajmie się ona budową, zarządzaniem i utrzymaniem współdziałających sieci w ramach wzajemnej współpracy. Po wydaniu przez UOKiK pozytywnej decyzji ustalone zostaną szczegóły.

Firmy liczą, że dzięki wspólnemu działaniu uda im się osiągnąć oszczędności na poziomie kilkuset milionów złotych w perspektywie pięciu lat. Zyskać mają także klienci. Zwiększeniu ulec ma zasięg i dostępność sieci, co przełoży się na szersze możliwości korzystania z nowoczesnych usług.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy