Przyłącz się do świętowania 15 urodzin Wikipedii!

09-01-2016, 11:25

W piątek 15 stycznia Wikipedia kończy 15 lat. Przez ten czas z niewielkiej strony tworzonej przez garstkę zapaleńców stała się największym projektem edukacyjnym w historii ludzkości. Jeśli macie ochotę przyłączyć się do świętowania urodzin, koniecznie przyjdźcie do warszawskiej Zachęty.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


15 urodziny WikipediiWikipedia jest obecnie jedną z najczęściej odwiedzanych stron internetowych na świecie, a przy tym jedyną w ścisłej czołówce, która nie należy do ogromnego koncernu, nie wyświetla reklam ani nie śledzi użytkowników. Jej 291 wersji językowych tworzą tysiące wolontariuszy. Przyświeca im jeden cel: sprawić, by suma ludzkiej wiedzy dostępna była dla każdej osoby na Ziemi, za darmo i bez warunków.

W tym samym terminie na całym świecie odbędzie się blisko 100 imprez okolicznościowych. Organizatorzy polskich urodzin zaplanowali m.in. konferencję prasową, krótkie a zabawne wykłady o historii Wikipedii oraz panel dyskusyjny o szansach i zagrożeniach wynikających z roli, jaką Wikipedia pełni we współczesnym świecie.

Największą atrakcją będzie jednak możliwość spotkania i rozmowy z kilkudziesięciorgiem wikipedystów i wikipedystek, którzy zapowiedzieli swoje przybycie. Twórcy Wikipedii najczęściej pozostają anonimowi, więc będzie to rzadka okazja spotkania ich w realu.

Szczegółowy program imprezy

  • 14:00 Otwarcie uroczystości i krótka konferencja prasowa
  • 14:30 Niespodzianka wideo
  • 14:40 O tym, jak to jest być wikipedystą opowie Piotr Gackowski (użytkownik PMG)
  • 15:00 Jak hartowała się stal, czyli o początkach Wikipedii - dr hab. Tomasz Ganicz (Stowarzyszenie Wikimedia Polska)
  • 15:20 O ekonomii Wiki opowie Edwin Bendyk
  • 15:50 Panel dyskusyjny o Wikipedii z udziałem Jarosława Lipszyca (Fundacja Nowoczesna Polska), Edwina Bendyka, Julii Marii Koszewskiej (wikipedystka, aktywistka społeczna), Michała Buczyńskiego (Stowarzyszenie Wikimedia Polska), Marii Drozdek (wikipedystka-rezydentka współpracująca z Muzeum Narodowym w Warszawie) oraz Marka Stelmasika (Stowarzyszenie Wikimedia Polska)
  • 16:30 Wręczenie nagród w konkursie Odkurz dokument!
  • 17:00 Tort urodzinowy

Impreza odbędzie się 15 stycznia w Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki (ul. Małachowskiego 3, Warszawa). Wydarzenie jest otwarte, wstęp wolny. Bardzo zachęcamy do udziału!

Więcej szczegółów - na Facebooku i w WikipediiSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag Wikipediatag urodziny
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.