Przychody Baidu wzrosły o 85% w ciągu roku

28-10-2011, 12:51

Chiński gigant rynku wyszukiwarkowego prezentuje coraz lepsze wyniki, a według przedstawicieli Baidu wkrótce internautom zostaną zaprezentowane kolejne nowości.

Całkowite przychody Baidu w trzecim kwartale wyniosły 654,7 miliona dolarów, co jest wzrostem aż o 85,1% rok do roku. Według przedstawionego w piątek raportu zysk netto również zwiększył się w ciągu ostatniego roku o 80% do 295 milionów dolarów.

Czytaj także: Dell z Baidu stworzą smartfony i tablety

- Baidu odnotowało świetne wyniki w trzecim kwartale, na które wpływ miało większe zainteresowanie naszych partnerów wydawaniem pieniędzy, a także wzrost ruchu w wyszukiwarce - pochwalił się Robin Li szefujący Baidu. - Liczba pieniędzy napływających od klientów znacznie przekroczyła nasze oczekiwania.

Robin Li zapewniał również w swoim oświadczeniu, że "chiński rynek wyszukiwania wciąż jest we wczesnej fazie rozwoju", a perspektywy rysujące się przez korporacją są bardzo obiecujące. Największy wzrost (o 88,5%) Baidu odnotowało, jeśli chodzi o zysk operacyjny, który wyniósł w trzecim kwartale tego roku 349,1 miliona dolarów.

Podobnie jak Google, Baidu chętnie rozszerza swoje wpływy także na inne branże związane z nowymi technologiami. Niedawno chiński gigant ogłosił współpracę z Dellem, a wcześniej zapowiedział uruchomienie platformy dla aplikacji mobilnych oraz budowę internetowego sklepu z muzyką. W ostatnim kwartale Baidu zamknęło także transakcję przejęcia witryny Qunar związanej z podróżami.

Czytaj także: Baidu znacznie lepsza niż oczekuje rynek


Źródło: Baidu, TechCrunch
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy