Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Nie jest łatwo prowadzić własną firmę, okazuje się jednak, że pracownicy biurowi często także nie mają łatwego życia. Powód? Zbyt dużo spraw do załatwienia. Koszty dla firmy? Ogromne.

Piszesz służbowego maila, w trakcie jego pisania odbierasz dwa telefony, wymieniasz kilka zdań z przełożonym, idziesz na spotkanie, po czym kończysz pisanie listu. Brzmi znajomo? Coraz częściej jesteśmy zmuszeni w pracy do wykonywania wielu czynności jednocześnie, co - jak wykazała firma Banex - nie jest korzystne dla przedsiębiorstw.

Ponieważ nie jesteśmy w stanie skupić się całkowicie na wykonywaniu konkretnych czynności, spada nasza wydajność. Banex oszacowała, że kosztuje to firmy 900 miliardów dolarów rocznie. Jest ona zdania, że ponowne skupianie się na przerwanych uprzednio czynnościach zajmuje pracownikom aż 28 procent dziennego czasu pracy. Kolejne 20 procent zajmują spotkania, szukanie informacji czy dokumentów - 15 procent, a na efektywną pracę pozostaje zaledwie 25 procent, czyli w polskich realiach około 2 godzin.

Bardzo dużym problemem okazuje się także wyszukiwanie potrzebnych nam informacji. Mimo że internet jest nieocenionym ich źródłem, trzeba pamiętać, że jest jednocześnie wielkim śmietnikiem, gdzie znalezienie szukanych wiadomości nierzadko graniczy z cudem.

Nie bez znaczenia jest także liczba e-maili trafiających codziennie do firmowych skrzynek. Nie są to tylko maile służbowe (od klientów bądź innych pracowników), ale także rozsyłane łańcuszki czy wiadomości prywatne. W tej kwestii pracownicy muszą sami nauczyć się ustanawiać priorytety podczas odpowiadania na nie.

Firma ustaliła także, że wiek czy doświadczenie pracowników nie mają większego znaczenia, jeśli chodzi o efektywne wykorzystanie czasu. Okazuje się bowiem, że o ile młodzi pracownicy lepiej posługują się najnowszymi technologiami, o tyle jednak nie robią tego w sposób zwiększający wydajność.

Zwiększeniu wydajności może także służyć ograniczenie czasu spędzanego na stronach serwisów społecznościowych... - podsumowuje serwis Ars Technica.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: Ars Technica