Przejęcie Instagrama opóźni debiut Facebooka

25-04-2012, 15:48

Nawet o tydzień może się opóźnić największy w historii Doliny Krzemowej debiut giełdowy - poinformowały źródła agencji Reuters. Zmiana terminu IPO ma być efektem niedawnego przejęcia usługi Instagram przez Facebooka.

Na początku kwietnia Facebook poinformował, że przejmuje Instagrama za sumę około miliarda dolarów, z czego większość wypłacona miała zostać jako udziały w witrynie. Ruch taki zdaniem źródeł agencji Reuters może opóźnić debiut giełdowy społecznościowego giganta o kilka dni.

Czytaj także: Facebook warty 104 miliardy dolarów?

Facebook nie uniknął też dużej transakcji w ubiegłym tygodniu, gdy firma poinformowała o przejęciu patentów od Microsoftu wartych 550 milionów dolarów. Rozwiązania zaledwie kilka dni wcześniej zostały odkupione przez koncern z Redmond od AOL, jednak tylko część patentów została ponownie odsprzedana.

Wcześniej źródła serwisu TechCrunch znanego z publikowania plotek technologicznych donosiły, że IPO Facebooka może nastąpić 17 maja. Opóźnienie może jeszcze bardziej pogrzać atmosferę przed i tak bardzo niepewnym debiutem. Wielu inwestorów ma obawy, że wycena Facebooka sięgająca 100 miliardów dolarów może być znacznie zawyżona.

Dużą dawkę niepewności rozsiał niedawno także sam Facebook, który w materiałach złożonych przed amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) poinformował o spadku przychodów i zysków kwartalnych. Jednocześnie gwałtownie wzrosły wydatki, które w ciągu 12 miesięcy niemal się podwoiły, znacznie przekraczając zyski koncernu.

Czytaj także: Facebook na giełdzie od 17 maja(?)


Źródło: Reuters
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy