Przeglądarka Chrome dla Androida już dostępna (wideo)

08-02-2012, 06:57

Popularna przeglądarka Chrome dostępna jest teraz również w wersji dla Androida - poinformowała firma Google na swoim blogu. Narzędzie przeznaczone jest wyłącznie dla urządzeń wykorzystujących najnowszą wersję platformy mobilnej wyszukiwarkowego giganta.

Chrome dla Androida ma się charakteryzować szybkością i prostotą - czytamy na blogu firmy Google. Nieoficjalne informacje o tym, że program ma zostać udostępniony, pojawiały się już wiele miesięcy temu.

Czytaj także: Google chce usprawnić wypełnianie formularzy w sieci

- Z Chrome dla Androida możesz wyszukiwać, nawigować oraz przeglądać sieć niezwykle szybko - zapewnia wyszukiwarkowy gigant. - Możesz przełączać się między stronami tak szybko, jak to tylko możliwe, przesuwając po prostu palec po ekranie. W narzędziu znaleźć możemy również polecane wyniki wyszukiwania ładowane podczas wpisywania adresu, podobnie jak w pecetowym wydaniu narzędzia.

Jak zapewnia firma Google, Chrome dla Androida zostało zaprojektowane od podstaw dla urządzeń mobilnych. Kalifornijska korporacja zauważa na przykład, że udało się jej rozwiązać problem zarządzania wieloma otwartymi kartami, zarówno na niewielkim ekranie smartfonów, jak i znacznie większych tabletów. W nawigacji pomagać ma również wsparcie dla "intuicyjnych gestów".

Mobilna wersja przeglądarki Chrome może również automatycznie synchronizować zakładki z narzędziem wgranym na naszym pececie, jednak na tym integracja różnych platform się nie kończy. Użytkownicy Androida mogą teraz podglądać na swoich urządzeniach przenośnych nawet karty, których nie zamknęli podczas przeglądania sieci na biurkowych maszynach, a także otrzymywać lepsze sugestie interesujących stron.

Chrome dla Androida wspiera również szereg rozwiązań związanych z bezpieczeństwem, jak chociażby "tryb prywatny", który wywołamy z menu ustawień. Narzędzie w wersji Beta można pobrać za darmo z Android Marketu dla urządzeń wyposażonych w najnowszą wersję platformy mobilnej wyszukiwarkowego giganta (Ice Cream Sandwich).

Czytaj także: Chrome poinformuje, że ściągasz wirusa


Następny artykuł » zamknij

Brazylia pozywa Twittera

Źródło: Google
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy