Przeciętny mieszkaniec Ziemi to 28-letni Chińczyk (wideo)

04-03-2011, 12:59

Nawet najmłodsi rozpoznaliby wykreowane przez kino i telewizje sylwetki przybyszów z innych planet. Jak jednak wygląda przeciętny człowiek?

Wydawałoby się, że mieszkańcy Ziemi różnią się między sobą niemal wszystkim. Nie chodzi tu tylko o wygląd, ale także na przykład o zachowanie czy kulturę. Co zatem nas łączy?

>> Czytaj także: Google powoli wprowadza HTTPS do YouTube

Sonda
Czujesz się przeciętnym człowiekiem?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Gdyby przybysze z innych planet mieli wziąć ze sobą zdjęcie przeciętnego człowieka, nie byłby to obecnie mieszkaniec Europy. Ze względu na olbrzymią liczbę ludności w Azji na obrazku znalazłby się teraz 28-letni Chińczyk - takich osób jest około 9 milionów.

Przewiduje się natomiast, że około 2030 roku byłby to już mieszkaniec Indii, które w ostatnim czasie przeżywają prawdziwy rozkwit. National Geographics zwraca także uwagę na oczywisty fakt, że mieszkańcy różnych części świata inaczej wykorzystują zasoby naturalne. Na przykład, podczas gdy przeciętny Amerykanin używa dziennie 100 galonów wody, w niektórych częściach Etiopii jest to już zaledwie 2,5 galona.

Okazuje się zatem, że naprawdę trudno być przeciętnym człowiekiem, szczególnie żyjąc w tej części świata, można powiedzieć, że zupełnie nam to nie grozi.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy