Prowly tworzy biuro prasowe dla Vimeo, e-Izba powołuje grupę roboczą e-medycyny, a DaftCode inwestuje w Booksy. Przegląd #e-biznes

15-03-2017, 06:38

W dzisiejszym przeglądzie między innymi kilka wydarzeń w polskich aplikacjach: inwestycja w Booksy, ważny klient Prowly, nowa funkcja Homebook. Zapraszam  do lektury.

  • Prowly, polska firma tworząca system CRM do działań PR i content marketingu, uruchomiła internetowe biuro prasowe dla serwisu Vimeo, zbudowane w oparciu o platformę Brand Journal (rozwiązanie adresowane do PR-owców) i całkowicie dostosowane do potrzeb klienta. Biuro zapewnia dziennikarzom łatwy i szybki dostęp do bieżących, rzetelnych i autoryzowanych informacji i danych o Vimeo (źródło: materiał prasowy Prowly).
  • Polska aplikacja i serwis do rezerwowania wizyt w salonach usługowych Booksy pozyskał nowego partnera - firmę DaftCode. DaftCode inwestuje kapitał, ale też wesprze projekt w rozwoju technologicznym. Działania te mają przyspieszyć ekspansję na nowe rynki. W Booksy inwestowały dotychczas fundusze VC oraz aniołowie biznesu. Łączna kwota inwestycji przekracza 30 mln zł. (źródło: materiał prasowy DaftCode).
  • Nationale-Nederlanden we współpracy z Sollers Consulting wdrożyło nowoczesną platformę technologiczną – systemy TIA i RIFE. Daje ona nowe możliwości współpracy z bankami oraz innymi partnerami przy dystrybucji produktów ubezpieczeniowych. Pozwala na szybkie dostosowanie do konkretnych oczekiwań partnera (np. banku) oraz wspiera sprzedaż ubezpieczeń oferowanych jako samodzielny produkt (źródło: materiał prasowy Sollers Consulting).
  • mytaxi, usługi taksówkowe, których inwestorem jest grupa Daimler AG, wkracza ją na kolejny rynek. Usługa działa już w Londynie i ośmiu miastach w Irlandii. Jest to konsekwencja połączenia mytaxi z londyńską aplikacją Hailo w sierpniu 2016 roku. W Londynie jeździ 17 tys. kierowców, w Irlandii – 10 tys. Dla porównania, w Polsce (Warszawa, Kraków i Trójmiasto) są to ponad 3 tys. (źródło: materiał prasowy mytaxi).
  • Aplikacja Homebook.pl wprowadza funkcję „Przymierz we wnętrzu”, która pozwala na wirtualne „ustawieniewybranych z oferty produktowej w aplikacji przedmiotów w wybranym wnętrzu i podjęcie lepszej decyzji zakupowej (źródło: materiał prasowy Homebook).

  • Izba Gospodarki Elektronicznej powołała „Grupę roboczą e-medycyna”, w której uczestniczą firmy specjalizujące się w sektorze e-medycyny i e-zdrowia. Grupa ma prowadzić badania cyfrowe, edukować, niwelować bariery prawne i rekomendować rozwiązania dla e-pacjenta. Jednym z ważnych planów e-izby jest współpraca z Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia (źródło: materiał prasowy e-izby).

Zapraszam do czytania i komentowania. Jeśli traficie na świeży lub ponadczasowy tekst poświęcony e-biznesowi, napiszcie do mnie: jr@di24.pl) - możliwe, że zamieszczę informację o nim w kolejnym przeglądzie.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy