Proszę PIN i zielony. Google Wallet robi krok wstecz?

02-11-2012, 21:09

Miała być rewolucja, a wyszło jak zawsze. Google Wallet jeszcze długo cyfrowym zostanie tylko w teorii...

Google Wallet nie będzie występował wyłącznie w wersji cyfrowej, a jego użytkownicy otrzymają możliwość wyrobienia sobie osobnej fizycznej karty - informuje serwis Android Police. Wyciekły również zrzuty ekranu aplikacji, które potwierdzają te doniesienia.

Koniec marzeń?

Jeszcze kilka miesięcy temu szumnie ogłaszano, że nadchodzi koniec fizycznych portfeli. Smartfony miały wreszcie uwolnić nas od niewygodnych kart płatniczych, gotówki czy nawet dokumentów. Przyszedł czas, gdy technologiczni giganci spoglądają prawdzie w oczy: taki scenariusz szybko nie nastąpi.

Zawiniło wiele elementów. Przede wszystkim nowoczesne smartfony ze wsparciem dla technologii NFC wciąż używane są przez niewielki ułamek użytkowników. Kolejna trudność to przekonanie klientów do obsługiwania płatności w nowatorski sposób. Chodzi przecież o nasze pieniądze, a z tym wielu nie chce eksperymentować.

Karta załatwi sprawę?

Google udostępni użytkownikom swojego portfela fizyczną kartę, którą będą mogli płacić wszędzie, gdzie nie są obsługiwane transakcje zbliżeniowe. Nowa karta pozwoli więc przestać martwić się o to, że po zjedzeniu kolacji w restauracji czeka nas odpracowywanie rachunku na zmywaku.

Wyszukiwarkowy gigant sugeruje nawet, by zostawić w domu portfel, a na zakupy zabierać tylko dodatkową kartę i smartfona. Ale chwileczkę... przecież równie dobrze można wyskoczyć na miasto, zabierając standardową kartę kredytową. Gdzie jest ta obiecywana rewolucja?

Wszystko w jednym?

Sonda
Zamieniłbyś portfel na smartfona?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Plany firm tworzących cyfrowe portfele są naprawdę ambitne. Obok oczywistego wykonywania płatności, nowa wersja Google Wallet ma zastąpić bilety autobusowe czy kolejowe. Możliwe ma być również proste przekazywanie pieniędzy między użytkownikami.

Jak widać, Google - udostępniając plastikową kartę - wykonuje asekuracyjne kroki. Smartfon zamiast portfela to ciekawa wizja, jednak rzeczywistość pokazuje, że jej realizacja z pewnością nie jest kwestią najbliższych miesięcy. Osobna karta sprawia, że tak naprawdę cyfrowy portfel, przynajmniej na razie, do końca cyfrowy nie będzie...

Czytaj także: Anonymous zaatakują Facebooka? Zapewniają, że już za kilka dni...


Źródło: Android Police
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy