Project Ara: Google oferuje pierwsze układy developerskie swojego modułowego smartfona

15-07-2014, 14:56

Google ma nadzieję wprowadzić w przyszłym roku na rynek telefonii swój nowy produkt Ara - smartfona typu "zbuduj to sam". W ramach przygotowań technologiczny gigant przyjmuje zgłoszenia na pierwsze układy developerskie.

Za ich pomocą developerzy mogą rozpocząć prototypowanie i budowę swoich własnych modułów dla platformy Ara. Dzięki wykorzystaniu wydanego podczas konferencji Google I/O opensource'owego MDK będzie można projektować moduły takie, jak: kamery, anteny, baterie, procesory i dosłownie wszystko, co można doczepić do korpusu modułu Projectu Ara.

Eduardo Ruiz ogłosił na Google+, że developerzy otrzymali wczoraj informację o tym, że Google rozpoczęło przyjmowanie zgłoszeń na układy testowe Projectu Ara. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny online, a pierwsza tura zgłoszeń zakończy się w ciągu dwóch dni (17 lipca). Dozwolone jest tylko jedno zgłoszenie na firmę.

Aby Project Ara rozwinął swój potencjał, niezbędni są hardware developerzy, którzy zajęliby się tą platformą. Google myśli bardzo poważnie nad wprowadzeniem na rynek swojego modułowego smartfona.

Więc jeśli jesteś developerem, którego przeszywa dreszcz i rozsadza chęć majstrowania z technologią telefonu modułowego Projectu Ara to tak szybko, jak to jest tylko możliwe, zarejestruj się na stronie projektu, bo możesz stać się jednym ze szczęśliwców, którzy w pierwszej kolejności będą mieli okazję trzymać w dłoniach (bardzo) wczesną wersję tego sprzętu jeszcze przed końcem tego miesiąca. Spóźnialscy mogą załapać się na drugą turę, jeśli zapiszą się przed 18 sierpnia.

Google szereguje zgłoszenia na płytki według priorytetów oraz w oparciu o to, jakie masz doświadczenie, a także uwzględniając poronność opisu konceptu modułu. Można się więc spodziewać ostrego sita, przez które zostaną przesiani ci, którzy będą chcieli zamówić układ wyłącznie z czystej ciekawości.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag smartfonytag projekt Aratag project Aratag Google
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031