janek.pl

janek.pl

 

Imię: ukryte, dostępne po zalogowaniu.
Wiek: ukryty, dostępny po zalogowaniu.
E-mail: ukryty, dostępny po zalogowaniu.
Moja strona:http://blog.4jg.eu
 • 09-11-2008, 14:30
  Jabberowy sposób na Gadu-Gadu

  Dzisiaj wpadłem na pomysł, chociaż podejrzewam że nie ja pierwszy, jakim sposobem rozwiązać problem kontaktu z osobami używającymi gadu-gadu. Jak wszyscy wiemy zapewne istnieje polski system miniblogowy blip, który umożliwia korzystanie z protokołu sieci jabber oraz gadu-gadu. Fakt ten możemy wykorzystać jeżeli denerwują nas ciągłe problemy z komunikowaniem się z osobami używającymi gg. Ja podobnie jak spora grupa ludzi używająca jabbera do komunikacji, posiada też dosyć sporo osób korzystających z "jedynego słusznego komunikatora" co pociąga za sobą konieczność kombinowania jak obsłużyć kilka różnych protokołów komunikacji bez konieczności uruchamiania na komputerze wielu programów. Oczywiście możemy skorzystać z multikomunikatora - ja za takim rozwiązaniem nie przepadam i go nie lubię. Możemy też skorzystać z transportu gg na serwerach jabberowych - osobiście sam z tego korzystałem. Pojawia się pytanie tylko po co? Narzekamy potem dosyć często że te transporty są niestabilne, zawodne itp. Jest dosyć wygodny sposób na pozbycie się takich problemów. Możemy skorzystać z... Blipa.

  Jeśli masz podobny problem i chciałbyś się pozbyć raz na zawsze kłopotów z gg, możesz skorzystać z zamieszczonych tutaj porad. Ciężko jest przekonywać różnych znajomych do zmiany komunikatora. Zresztą jabber jest dla bardziej doświadczonych użytkowników, więc nie ma co kruszyć o to kopii i próbować zmieniać świat na lepszy. Wystarczy poinformować osoby używające gg o fakcie iż nie używamy już Gadu-gadu. Mówimy im o serwisie Blip, na którym powinni się zarejestrować - to nie jest takie trudne i wymagające. Osoby takie będą korzystać z Blipa pod nr gg 202, a Ty z Blipa przez JID: blip@blip.pl. Aby przesyłać między sobą wiadomości wystarczy użyć polecenia >>nick: Treść wiadomości, gdzie zamiast nick wpisujemy nick Twojego znajomego, on otrzyma tą wiadomość na swoje gg. Tak samo my możemy otrzymywać wiadomości od innych osób, które to takie plecenie wpiszą w swoim komunikatorze. Można w ten sposób prowadzić nawet rozmowę. Mimo iż Blip nie powstał do prowadzenia w ten sposób konwersacji, możemy jednak to użyć jako formy pośredniej w komunikacji z użytkownikami gg. Zrezygnujemy w ten sposób z transportów i odciążymy nasze serwery z niepotrzebnego ruchu. Oczywiście musimy tutaj pamiętać o użyciu polecenia >>nick: - to wysyła bowiem wiadomość prywatną widoczną tylko dla nas i naszego rozmówcy a nie >nick: bowiem wyślemy wówczas wiadomość widoczną dla wszystkich.

  Przyjemnego blipowania i odciążonych serwerów xmpp.

  więcej

 • 21-08-2008, 14:01
  Zmiany w cenniku oraz regulaminie mBank mobile

  mBank mobile, wirtualny operator MVNO, z dniem 19 sierpnia wprowadził nowy regulamin świadczenia swoich usług oraz wprowadził nowy cennik swojej oferty. Nowy regulamin zacznie obowiązywać z dniem 18 września 2008 roku. We wprowadzonych zmianach znalazły się: możliwość uzyskania duplikatu karty SIM, jednolita stawka za połączenia z mLinią oraz wprowadzenie od 30 sierpnia tzw. eurotaryfy.

  Zgodnie z nowym regulaminem każdy użytkownik tej sieci będzie mógł otrzymać duplikat swojej karty SIM na wypadek np zagubienia czy kradzieży i odzyskać tym samym swój numer telefonu. Jednym z warunków uzyskania duplikatu karty jest konieczność rejestracji na stronie www.mobile.pl.
  W zakresie cen za usługi operator wprowadza jednolitą stawkę za połączenie z mLinią mobile. Opłata będzie wynosiła 1 zł bez względu na czas trwania połączenia.
  Trzecią nowością jest wprowadzenie eurotaryfy czyli tańszych połączeń w roamingu w ramach strefy Euro. Podczas przebywania poza granicami Polski opłata za połączenia przychodzące będzie wynosiła 85 gr brutto za minutę połączenia. Koszt połączenia wychodzącego w ramach eurotaryfy będzie wynosił 1,79 zł za minutę. Dla przypomnienia dodam iż eurotaryfa w mBank mobile zacznie obowiązywać dopiero 30 sierpnia a więc jak już się praktycznie zakończy okres wakacyjny. Niestety na chwilę obecną strona do nowego regulaminu nie działa, więc nie mogę podać więcej szczegółów wprowadzanych zmian.

  więcej

 • 20-08-2008, 22:09
  10 zł więcej za doładowanie 50 zł w Orange

  Specjalna oferta dla wszystkich Użytkowników kont przedpłaconych w sieci Orange. Doładowując swoje konto kwotą 50 zł otrzymasz dodatkowo 10 zł więcej do wykorzystania na rozmowy i SMSy do wszystkich w Orange. Z promocji można skorzystać od 19 do 22 sierpnia 2008 r. do godz. 20.00. Promocyjne doładowanie zostanie przekazane przez operatora automatycznie, od razu po dokonaniu doładowania (informacja o bonusie nie będzie zawarta w standardowym SMSie potwierdzającym doładowanie).

  Stan i ważność środków promocyjnych możemy sprawdzić wysyłając SMSa o treści ILE pod nr 1555. Stan środków na koncie głównym najszybciej sprawdzimy krótkim kodem *124*# Doładowanie konta kwotą 50 zł przedłuża nam okres połączeń wychodzących o 90 dni, a połączeń przychodzących o rok.

  więcej

 • 17-07-2008, 10:07
  Bonus 20 zł w Orange za 50 zł

  Orange przygotował już kolejną promocję doładowań w tym miesiącu. Tym razem promocją objęte jest również doładowanie kwotą 50 zł. Aby otrzymać dodatkowe środki w wysokości 20 zł, należy najpóźniej do piątku 18 lipca do godziny 20:00, doładować swoje konto kwotą 50 zł. Doładować można na różne sposoby, nie tylko telekodem. Przyznane środki możemy wykorzystać na połączenia i SMSy w ramach sieci Orange. Promocję tą możemy łączyć z innymi promocjami operatora. Bonus ważny jest tak samo jak czas ważności konta na połączenia wychodzące. Aby sprawdzić stan i czas wykorzystanego już bonusu należy wysłać wiadomość o treści ILE na numer 1555.

  Regulamin promocyjnego doładowania [pdf]

  więcej

 • 17-07-2008, 01:11
  10% więcej za doładowanie przez całe wakacje

  mBank mobile, wirtualny operator, obsługiwany przez popularny bank internetowy, rozpoczął nową promocję swojej usługi "Stałe doładowania". Każde doładowanie w okresie od 16 lipca do 16 września będzie premiowane dodatkową kwotą w wysokości 10% wartości doładowania. W promocji biorą udział doładowania w wysokości od 20 do 100 zł, zrealizowane tylko w ramach usługi "Stałe doładowanie", które jest dostępne dla posiadaczy konta w mBanku. Dodatkową kwotę można przeznaczyć na wszystkie usługi w sieci, dodatkowa kwota nie przedłuża ważności konta.

  Regulamin promocji [pdf]

  więcej

 • 10-07-2008, 19:57
  50% więcej przy doładowaniu 50zł Orange

  Właśnie trwa promocyjne doładowanie w Orange. Doładuj swoje konto kwotą 50 zł a dostaniesz 50% więcej (czyli 25 zł) do wykorzystania w Orange. Aby otrzymać bonusowe doładowanie, należy doładować swoje konto do piątku 11 lipca. W promocji biorą udział doładowania telekodem który należy wysłać na nr 880.

  więcej

 • 09-07-2008, 19:01
  Darmowe rozmowy z wybranym numerem oraz dodatkowe minuty za częste doładowania

  Orange na początek lata przygotował dla swoich klientów prepaid kolejne promocje. Tym razem możemy rozmawiać za darmo z wybranym numerem w sieci. "Pogadaj sobie" to darmowe rozmowy z jednym wybranym numerem, ilość darmowych rozmów zależy od kwoty naszego doładowania. Tak więc doładowując konto za 25 zł mamy 14 dni, doładowanie 50 zł to 30 dni, a doładowanie 100 zł daje nam 60 dni darmowych rozmów. Aby włączyć promocję należy doładować konto jedną w wyżej wymienionych kwot i w ciągu najpóźniej 5 dni wysłać SMS z wybranym numerem na nr 770. O włączeniu promocji zostaniemy powiadomieni zwrotną wiadomością tekstową. Warto skorzystać z tej promocji tym bardziej że Orange szykuje obecnie promocyjne doładowanie 50 zł (szczegóły już wkrótce).

  Kolejną promocją są "Minuty Non-stop" to darmowe doładowania, wystarczy że doładowujesz konto regularnie częściej niż 31 dni. Po każdym regularnym doładowaniu otrzymasz dodatkowe minuty do wykorzystania w ramach własnej sieci. Ilość darmowych minut operator uzależnia od kwoty doładowania. Doładowując za 25 zł otrzymamy 30 minut, za 50 zł dostaniemy 120 minut a doładowanie 100 zł daje nam aż 240 minut. Obecni klienci sieci nie muszą włączać ani aktywować usługi, jest ona włączona automatycznie. Natomiast osoby, które zakupią promocyjny starter za 10 zł, muszą w ciągu 30 dni od daty aktywacji startera wysłać SMS o treści BONUS na numer 440.

  Zobacz też:
  Pogadaj sobie
  Minuty Non-stop

  więcej

 • 03-07-2008, 19:24
  15 zł dla użytkowników MobilKing

  Właśnie trwa promocja w sieci MobilKing, znanej bardziej jako "dla facetów". Każdy obecny użytkownik lub każdy nowy , który przyłączy się do sieci do dnia 31sierpnia 2008, otrzyma dodatkowo tzw. "Mocny Prezent" czyli 15 zł do wykorzystania w dowolny sposób. Dodatkowa kwota ma zostać przyznana użytkownikowi w dniu 16 lipca, lub w ciągu dwóch dni po przyłączeniu się do sieci. Prezentu nie można przekazać innemu użytkownikowi, każdy otrzyma tylko jedno promocyjne doładowanie. Dodatkowa kwota nie przedłuża ważności konta.
  Regulamin promocji [pdf]

  więcej

 • 02-07-2008, 22:28
  Cyfrowy Polsat - spóźniony start

  Hucznie zapowiadany start kolejnego wirtualnego operatora 26 czerwca okazał się dosyć sporym niewypałem. Jak donoszą serwisy telekomunikacyjne, oferta nowej sieci jest w "pełni wirtualna" ponieważ do dzisiaj nie można nigdzie kupić starterów tej telefonii. Przypomnijmy Cyfrowy Polsat został zarejestrowany jako tzw. wirtualny operator MVNO jako pierwszy jeszcze w 2006 roku, jednak dopiero 26 czerwca oficjalnie ruszył ze świadczeniem usługi. Na dodatek, usługi tej nie można jeszcze kupić i jak informuje serwis FKN.pl operator nie oferuje roamingu.

  Korzystając z okazji warto przybliżyć ofertę kolejnego wirtualnego operatora istniejącego pod marką Cyfrowego Polsatu. Sama oferta nie wyróżnia się niczym szczególnym. Operator oferuje takie same stawki do wszystkich sieci. Minuta rozmowy kosztuje 59 gr, wysłanie SMSa 20 gr a MMS kosztuje aż 50 gr. Przesył danych to wydatek 40 gr za 100KB danych. Na rynku mają być dostępne dwa startery po 7 zł i 25 zł z taką samą kwotą do wykorzystania, ważną przez 30 dni. Konto można doładowywać w elektronicznych terminalach POS lub bankomatach Euronet. Dostępne są cztery rodzaje Telekart doładowujących o wartości 10 zł ważnych przez 14 dni, 25 zł ważnych przez 30 dni, 50 zł ważnych przez 90 dni oraz 100 zł ważnych przez 180 dni.

  Praktycznie jedyną ciekawą usługą jest możliwość wykonania 15 darmowych krótkich 10 sekundowych połączeń w ciągu miesiąca. Przydatne gdy braknie nam środków na koncie. Może się to nam przydać jeśli chcemy przekazać komuś jakąś krótką informację lub poprosić kogoś o oddzwonienie do nas. Jak deklaruje operator, gdy w ciągu 5 minut ktoś do nas oddzwoni i rozmowa będzie trwała nie krócej niż 60 sekund, to darmowa krótka rozmowa zostanie nam zwrócona.

  Zobacz też:
  Oficjalna strona Cyfrowego Polsatu
  Roaming w Cyfrowym Polsacie inaczej
  Cyfrowy Polsat wirtualny do kwadratu
  Telefonia Polsatu tylko dla... pracowników

  więcej

 • 02-07-2008, 16:07
  Tańsze rozmowy i SMSy do wybranego kraju w Orange

  Dzisiaj Orange uruchomił nową usługę promocyjną dla użytkowników ofert prepaid swojej sieci. Od dziś możemy dzwonić taniej do jednego wybranego kraju z pośród 14 dostępnych w promocji: Austria, Belgia, Francja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Niemcy, Norwegia, Rosja, Ukraina, Stany Zjednoczone, Kanada, Wielka Brytania i Włochy. Promocja obowiązuje od 2 lipca 2008 do odwołania.

  Tańsze połączenia do wybranego kraju możemy wykonywać dopiero po aktywowaniu usługi. Aktywacji możemy dokonać na kilka różnych sposobów m.in: przez wysłanie specjalnego SMSa na nr 244 podając AKT XX (gdzie xx to numer kierunkowy wybranego kraju) lub przez Orange on-line. Koszt włączenia usługi to 5 zł. Zgodnie z deklaracją operatora promocyjna usługa zostanie włączona w ciągu 48 godzin. Usługa ważna jest przez 30 dni, przez ten okres możemy wykonywać tańsze połączenia głosowe w cenie 1 zł oraz wysyłać SMSy po 30 gr. Tańsze połączenia możemy wykonywać tylko z Polski! Usługa ta nie działa więc w roamingu. W ramach usługi użytkownik może w danym miesiącu wykonać maksymalnie 1200 minut tańszych połączeń oraz wysłać 2400 SMSów. Po upływie 30 dni możemy włączyć ponownie usługę. Nie można natomiast w trakcie 30 dni zmieniać wybranego kraju. Usługę możemy włączyć praktycznie we wszystkich taryfach prepaid, nawet w Orange free na kartę. Natomiast jeśli posiadamy którąś ze starczych taryf typu Max, Hit, Weekend, musimy najpierw przejść na jedną z aktualnie obowiązujących.

  Zobacz też:
  Szczegóły oferty
  Regulamin promocji [pdf]

  więcej