Premiera Vivid Games, innowacyjne podejście do... półek. Przegląd #e-biznes.

09-03-2017, 09:30

W dzisiejszym przeglądzie trochę o twórcach gier - premierze Vivid Games i dofinansowaniu dla Bloober Team, a także o kapitale pozyskanym przez Tylko i Pozamiatane.pl. Zapraszamy do lektury.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


  • Bydgoska Vivid Games z pierwszą tegoroczną premierą - do graczy trafia Highway Getaway, od 9 marca 2017 r. dostępna w sklepach Apple App Store oraz Google Play. Wyścigowa gra akcji powstała we współpracy z węgierskim studiem Invictus. Na 20 kwietnia firma zapowiada nową odsłonę swej najpopularniejszej marki – Real Boxing Manny Pacquiao (źródło: materiał prasowy Vivid Games).
  • TechCrunch pisze o Tylko - warszawskiej firmie sprzedającej online drewniane półki dobrane do potrzeb użytkownika i pozwalającej je zaprojektować i obejrzeć we wnętrzu za pomocą aplikacji wykorzystującej powiększoną rzeczywistość. Spółka otrzymała 3,1 mln dol. finansowania od Paua Ventures, G+J Digital Ventures, Experior Venture Fund i Daftcode Ventures. Kapitał ma pomóc w rozwoju marketingu i zwiększeniu portfolio sprzedawanych produktów.
  • Startup Pozamiatane.pl, tworzący aplikację do zamawiania usług sprzątających on-line (na rynku warszawskim)), otrzymał kolejne dofinansowanie od zagranicznych inwestorów (ponad 500 tys. zł). Dzięki kapitałowi firma ma rozwinąć się także w innych miastach (źródło: materiał prasowy Pozamiatane.pl).
  • Jak informuje VentureBeat, Airbnb - platforma do wyszukiwania, rezerwacji i zmawiania noclegów - pozyskał kolejne dofinansowanie na kwotę 1 mld dol. Od połowy 2016 r. firma notuje zyski i przewiduje utrzymanie tego stanu także w 2017 roku.
  • Deweloper gier Bloober Team podpisał umowę z Małopolskim Centrum Przedsiębiorczości na dofinansowanie projektu "Wzrost konkurencyjności spółki Bloober Team poprzez aktywność na rynku amerykańskim i australijskim". Wartość dofinansowania wynosi 135 739,50 zł, co stanowi 49,77 % kosztów kwalifikowanych projektu (źródło: materiał prasowy BlobberTeam).
  • ODILO, hiszpańska firma tworząca międzynarodową platformę do zarządzania, korzystania i przechowywania wszelkich treści cyfrowych, otrzymała kolejne finansowanie. Do dotychczasowych inwestorów dołączyły fundusze Kibo Ventures i JME Venture Capital. Firma otrzymała 6 mln dol. na dalszy rozwój technologiczny i operacyjny (źródło: materiał prasowy ODILO).
  • YieldRiser – polski twórca rozwiązań do optymalizacji przychodów z reklamy w Internecie – rozpoczął współpracę z portalem MyPolacy.de, największą internetową społecznością Polaków mieszkających w Niemczech (źródło: materiał prasowy YieldRiser).

Zapraszam do czytania i komentowania. Jeśli traficie na świeży lub ponadczasowy tekst poświęcony e-biznesowi, napiszcie do mnie: jr@di24.pl) - możliwe, że zamieszczę informację o nim w kolejnym przeglądzie.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.