Prawie połowa Amerykanów rozważa przejście na Windows Phone'a

22-09-2011, 12:39

Obecnie Android jest liderem na rynku w USA, jednak duża część użytkowników zapewnia, że nie jest do niego szczególnie przywiązana.

Według badania przeprowadzonego przez firmę NPD 44% użytkowników smartfonów z USA, którzy planują zakup nowego urządzenia, rozważa przejście na Windows Phone'a. Z jednej strony jest to zaskakująco dużo, z drugiej natomiast także konkurencyjne platformy nie mogą narzekać na brak zainteresowania.

Czytaj także: Skrytykował ekran w smartfonie z WP7 i odszedł z Microsoftu

Sonda
WP7 Mango okaże się problemem dla Androida?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Największa grupa użytkowników wciąż spogląda w stronę Androida (63%), a 36% Amerykanów podkreśla, że są "najbardziej zainteresowani" właśnie platformą od wyszukiwarkowego giganta. Nie ma oczywiście gwarancji, że "Zielony Robot" będzie kontynuował swoją dominację po premierze urządzeń z Windows Phone 7 Mango, jednak odebranie mu rynku nie będzie zadaniem łatwym.

- Popularność Androida ciągle rośnie i nie są to najlepsze wieści dla jego konkurentów - mówi Linda Barrabee z firmy analitycznej Connected Intelligence. - Na przykład jedna trzecia posiadaczy smartfonów BlackBerry jest zainteresowana kupnem w następnej kolejności urządzenia z Androidem. Platforma Google'a wciąż musi się jednak mierzyć z silną konkurencją ze strony Apple'a, a wkrótce także Windows Phone 7.

Warto także zauważyć, że wielu użytkowników podkreśla, iż nie wie zbyt wiele na temat platformy Microsoftu. W grupie osób ankietowanych, które stwierdzały, że nie są zainteresowane urządzeniami z Windows Phone'em, najczęstszym uzasadnieniem był właśnie fakt, iż "nie wiedzą one wystarczająco dużo na jego temat".

Microsoft zapowiedział niedawno, że użytkownicy urządzeń z Windows Phone'em będą mogli niedługo dokonać darmowej aktualizacji systemu do wydania Mango. Poprawka ma się pojawić już w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Czytaj także: Można zgłaszać aplikacje dla WP7 Mango


Źródło: NPD
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy