Poznaj rynki IT na 7. urodzinach Netcampa

PATRONAT MEDIALNY 22-11-2014, 17:17

Już 27 listopada zachodniopomorska branża IT weźmie udział w 7. urodzinach inspirujących spotkań Netcamp. To wyjątkowe wydarzenie organizowane przez Fundację Netcamp zgromadzi ponad 200 uczestników, którzy będą rozmawiali o kierunkach rozwoju rynków IT.

W tym roku tematem przewodnim będą rynki rozrywki, e-commerce oraz przestępczości w internecie. W prezentacjach uczestnicy znajdą odpowiedzi na pytania: kto dziś jest kluczowym graczem na danym rynku, czego na nim brakuje, jakie są szanse, żeby odnieść na nim sukces oraz jaka jest przyszłość danego rynku?

- W ciągu 7 lat wspierania rozwoju branży udało się nam zbudować największą społeczność technologiczno-startupową w regionie. Podczas urodzinowego spotkania nasi prelegenci opowiedzą o rozwoju i przyszłości rynków IT – mówi Maciej Jankowski, pomysłodawca inspirujących spotkań IT z Fundacji Rozwoju Branży Internetowej „Netcamp”.

Agenda:

  • Development w ręce ludu, czyli wielki powrót twórców niezależnych w czasach wielkich koncernów – Jakub Wójcik, 1ndie World
  • Jak będzie wyglądać przyszłość e-commerce za kolejne 15 lat? – Paweł Fornalski, IAI S.A.
  • Czarny rynek przestępczości internetowej – Alex Urbanowicz, CERT Polska

Kto ma szansę zaistnieć na rynku indie games i czego na nim dzisiaj brakuje? Czy twórcy małych produkcji mogą liczyć na wsparcie ze strony wielkich producentów - o tym opowie wam Jakub Wójcik z 1ndie World. Następnie Paweł Fornalski, prezes szczecińskiej firmy IAI, opowie o tym, jak rozwija się rynek e-commerce w Polsce. Nie zabraknie przykładów z jego codziennej pracy oraz prognoz dotyczących przyszłości. Ostatnim prelegentem będzie Alex Urbanowicz z CERT Polska, zajmujący się bezpieczeństwem polskiego internetu, który pokaże, że współczesna przestępczość internetowa to biznes "Cybercrime as a Service" wykorzystujący mechanizmy crowdsourcingu.

Natomiast Paweł Surgiel z VIZAO pokaże rozwiązania wirtualnej rzeczywistości, a uczestnicy będą sami mogli sprawdzić, jak działa Oculus Rift. Wśród urodzinowych atrakcji będą też rozgrywki na kultowych konsolach Pegasus  oraz konkurs, w którym będzie można wygrać zestawy Google Cardboard.

Spotkanie Netcamp odbędzie się w klubie Bahia (al. Boh. Warszawy 34/35, Szczecin). Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc wymagana jest rejestracja na stronie rejestracja.netcamp.pl

Dzięki unikalnemu systemowi rejestracji każdy uczestnik może stworzyć swój spersonalizowany graficznie identyfikator z zainteresowaniami, który ułatwi networking podczas wydarzenia. Dla osób, które nie mogą wziąć osobiście udziału w wydarzeniu, organizatorzy planują też transmisję online na kanale YouTube. 

Mecenasem spotkań Netcamp jest Miasto Szczecin a partnerem Consileon. Wydarzenie wspierają też Technopark Pomerania i Business Link Szczecin. Po prezentacjach organizatorzy zapraszają na branżowe rozmowy i afterparty. 


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag patronat DItag Netcamp
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031