Poświąteczne awarie Allegro oraz ING Banku Śląskiego

02-04-2013, 15:01

Dziś rano klienci Allegro oraz ING Banku Śląskiego mogli mieć problemy z dostępem do serwisów tych firm. Allegro postarało się wyjaśnić przyczyny problemów, a ING Bank Śląski jest bardziej tajemniczy.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Allegro celem ataku DDoS

W chwili pisania tego tekstu dla wielu osób serwis Allegro.pl jest niedostępny. Trzeba jednak przyznać, że firma postarała się o wyjaśnienie sytuacji, publikując komunikat na Facebooku.

- Dzisiaj w godzinach porannych występowały problemy techniczne z serwisem Allegro. Były one związane były z atakiem typu DDoS, który został skutecznie odparty. Obecnie zmagamy się z kolejną falą tego ataku polegającego na próbie zablokowania dostępu do serwisu. To właśnie stąd problemy, których niektórzy z Was (około 20% użytkowników) doświadczają - czytamy w komunikacie.

Allegro już zapowiedziało, że aukcje kończące się w czasie kłopotów technicznych zostaną przedłużone zgodnie z regulaminem.

Czytelnicy zgłaszający nam awarię zauważyli, że Allegro ma ostatnio sporo problemów z atakami DDoS. Ostatnia taka awaria miała miejsce w lutym i wyłączyła serwis w godzinach wieczornych.

Tajemnicza awaria ING Banku Śląskiego

Awarię miał dzisiaj również ING Bank Śląski, właściwie chyba nadal ją ma. Niektórzy Czytelnicy sugerowali Dziennikowi Internautów, że ta awaria jest powiązana z awarią Allegro poprzez wspólnego dostawcę hostingu. Nic jednak na to nie wskazuje, choć trzeba też przyznać, że o awarii ING Banku Śląskiego niewiele wiadomo.

Dziennik Internautów przed chwilą rozmawiał przez telefon z przedstawicielką ING Joanną Majer. Powiedziała ona, że da się zauważyć spowolnienie usługi ING BankOnLine, ale od godziny 13:45 wszystko powinno działać jak należy. Gdy Dziennik Internautów spytał o przyczynę awarii, przedstawicielka ING powiedziała tylko, że "były problemy techniczne, po prostu problemy techniczne".

"Problemy techniczne" to szerokie pojęcie. Można śmiało powiedzieć, że ING Bank Śląski nie chce ujawnić przyczyn awarii lub przynajmniej nie ustalił, co można powiedzieć klientom.

Sonda
Czy jakieś poświąteczne awarie dały Ci się we znaki?
  • tak
  • nie
wyniki  komentarze

Jeszcze przed godziną czternastą strona ING była całkowicie niedostępna, wyświetlając komunikat: Additionally, a 503 Service Temporarily Unavailable error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request. Również aplikacja mobilna nie działała.

W chwili publikowania tego tekstu strona ING Banku Śląskiego wydaje się działać, ale próba logowania kończy się zerwaniem połączenia. Nie można zatem powiedzieć, aby wszystko działało jak należy. Podsumowując - w przypadku awarii ING trudno powiedzieć, co ją spowodowało i kiedy tak naprawdę wszystko będzie działać. Zespół prasowy banku najwyraźniej nie otrzymał pełnych informacji o charakterze awarii.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.