Posterous trafia pod skrzydła Twittera

13-03-2012, 10:24

Firma blogowa Posterous, pomimo wcześniejszych zapewnień, że do tego nie dojdzie, została przejęta przez Twittera. Wielu analityków spekuluje, że chodziło przede wszystkim o zdobycie ludzi, a nie samej technologii.

Jeszcze kilkanaście dni temu szefowie Posterous zapewniali, że "absolutnie nie mają w planach sprzedaży" - zauważa TheNextWeb. Rzeczywistość okazała się jednak zupełnie inna, a na początku tygodnia obie firmy przyznały się do transakcji.

Czytaj także: Lady GaGa: 20 mln śledzących na Twitterze

Twitter poinformował na swoim blogu, że zaprezentuje użytkownikom "obszerne ogłoszenie", jeśli w witrynie będą dokonywane jakieś zmiany. Obserwatorzy rynku IT nie mają jednak wątpliwości, że podczas przejęcia chodziło bardziej o zyskanie wartościowych ludzi niż samego produktu, który tworzyli.

Wielu inżynierów Posterous ma dołączyć do istniejących już w Twitterze zespołów, jednak sama zakupiona usługa wciąż ma być dostępna dla internautów. Ten zespół zbudował innowacyjny produkt, który czyni dzielenie się w sieci i na urządzeniach przenośnych niezwykle prostym. Ten sam cel przyświeca również nam - czytamy na blogu Twittera.

Niedawno zespół mikroblogowego giganta poinformował o wsparciu dla czterech nowych języków opartych o alfabety inne niż łaciński. W tłumaczeniu Twittera bierze udział kilkanaście tysięcy wolontariuszy, a obecnie jest on dostępny w 28 wersjach językowych. 

Czytaj także: Twitter zoptymalizowany teraz także pod kątem tabletów


Źródło: Posterous, Twitter
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy