Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Postawisz pałę politykowi?

15-01-2009, 12:03

Serwis Dobrzypolitycy.pl umożliwia wystawienie oceny posłom, senatorom, eurodeputowanym, ale także burmistrzom i radnym. Jego twórcy chcą, aby serwis stał się alternatywą dla badań opinii publicznej.

- Po pierwsze, osoby publiczne muszą się liczyć z surowszą oceną, po drugie muszą wiedzieć, co o nich sądzi lud, po trzecie - portal nie może brać całkowitej odpowiedzialności za kształt dyskusji na forum - stwierdza Zbigniew Górniak, redaktor prowadzący serwisu.

Politycy zostali sklasyfikowani w kategoriach dotyczących pełnionych funkcji, czyli Sejm, Senat, Rząd, Kancelaria Prezydenta, Europosłowie itp. Na każdego z ocenianych możemy oddać głos raz na dobę, określając poziom od skandalicznego po wybitny.

DobrzyPolitycy.pl - Strona główna
fot. - DobrzyPolitycy.pl - Strona główna
Rankingi w serwisie są tworzone w oparciu o średnią ocen, która wypycha kandydata na pierwsze miejsce (TOP-10  i DNO-10).

Użytkownicy portalu oceniają różnie. Na miejscu pierwszym w kategorii TOP-10 jest Zbigniew Religa (średnia 3,34) oceniony jako "Wspaniala Wielka Postać". O drugim - Zbigniewie Ziobro (3,31) - powiedziano, że gdy "mniej nienawiści to i rozum lepiej pracuje". W rankingu DNO-10 najwyżej uplasowali się Stefan Kuc (1,40) oraz Janusz Maksymiuk (1,43).

- Mamy filtr na przekleństwa, będziemy reagować na skrajności, na rasizm, na wyśmiewanie wiary, kalectwa i na zbyt daleko idące oskarżenia prywatne - mówi Górniak.

Pozostałe pozytywne i negatywne komentarze mają służyć jako podstawa do przemyśleń zarówno socjologów, jak i samych zainteresowanych - polityków.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: DobrzyPolitycy.pl