Porównania i filtry w Google Knowledge Graph, czyli Google obchodzi 15 urodziny

27-09-2013, 13:09

Wyszukiwarka Google nie tylko będzie podawać gotową wiedzę dzięki Grafowi Wiedzy, ale nawet ułatwi porównywanie różnych zjawisk. Te i inne nowości ogłosiła firma Google z okazji swoich 15 urodzin.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Google obchodzi swoje 15 urodziny, co oczywiście zostało uczczone przygotowaniem okolicznościowego logo w formie gry. Firma chętnie też wspomina, jak to zmieniała się przez 15 lat, i oczywiście zaprezentowała nowości. Dotyczą one wciąż najważniejszej usługi Google - wyszukiwarki.

Jak doskonale wiecie, wyszukiwarka Google ma służyć nie tylko do znalezienia stron na dany temat. Ma ona ambicje prezentowania gotowej wiedzy, a służy do tego tzw. Knowledge Graph, czyli po polsku Graf Wiedzy. Funkcja ta ciągle się rozwija poprzez dodawanie do bazy Google informacji o kolejnych obiektach i powiązaniach między nimi. 

Lepszy Graf Wiedzy, nowe filtry

Google informuje, że Graf Wiedzy będzie mógł służyć do zadawania bardziej skomplikowanych pytań. Jeśli zechcesz się czegoś dowiedzieć o malarzach impresjonistycznych, nie będziesz musiał(a) nawet znać ich nazwisk. Wystarczy, że spytasz o impresjonistów. Co więcej, dostępne będą filtry, dzięki którym będzie można łatwo przełączyć się z impresjonistów na abstrakcjonistów lub realistów.

Na komputerze ma to wyglądać tak:

zrzut
Źródło obrazka: Search Engine Land

...a w aplikacji mobilnej tak:

zrzut
Żródło obrazka: Google

Porównania obiektów

Ponadto Google ma prezentować porównania różnych obiektów, np. planet, znanych budowli albo tłuszczów spożywczych. Porównanie ma być wyświetlane w formie tabelki. Tak to będzie wyglądać na urządzeniu mobilnym:

Google na Nexus 4 - obrazek

Sonda
Czy kierunek rozwoju Google uważasz za właściwy?
  • tak
  • nie
  • nie mam zdania
wyniki  komentarze

Wszędobylskie Google Now

Kolejną nowością obiecywaną przez Google jest nowa aplikacja dla urządzeń z iOS, która ma się pojawić za kilka tygodni. Umożliwi ona otrzymywanie powiadomień z Google Now na różnych urządzeniach. Przypomnienie ustawione w czasie korzystania z Nexusa 7 będzie mogło się pojawić na iPhonie.

Google wydała też ciekawą infografikę, która pokazuje, jak rozwijała się jej usługa wyszukiwania. Trzeba powiedzieć, że jest to trochę tak jak z rozwojem dziecka. Na co dzień zmienia się niewiele, ale zestawienie zmian z ostatnich 15 lat wygląda imponująco (można kliknąć w grafikę, by powiększyć).

inforgrafikaSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.