Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Ponad 600 tys. nieautoryzowanych logowań do Facebooka każdego dnia

29-10-2011, 12:32

Zespół Facebooka ujawnił informacje przy okazji publikowania danych na temat nowego systemu zabezpieczeń w witrynie.

Na grafice informacyjnej, którą Facebook umieścił we wpisie na swoim blogu, deweloperzy chwalą się, że zaledwie 0,06% z ponad miliarda logowań każdego dnia jest dokonywanych bez wiedzy właścicieli danego konta. Choć z pozoru wydaje się to dobry wynik, po krótkich obliczeniach okazuje się, że do tego typu nadużyć dochodzi codziennie ponad 600 tysięcy razy.

Czytaj także: Nie graj w Mario Kart na Facebooku

Wśród nowych funkcji Facebooka, które mają pomóc w uniknięciu tego typu przypadków, znajdziemy na przykład rozwiązanie "Zaufani przyjaciele". Witryna pozwala teraz na wskazanie trzech kontaktów z grupy naszych znajomych, do których po ewentualnym włamaniu do naszego konta na Facebooku, wysłane zostaną kody, pozwalające na odzyskanie dostępu do profilu.

Warto podkreślić, że pojedynczy znajomi wciąż nie będą mogli przejąć profilu, gdyż do każdego z nich wysłana zostanie wyłącznie część kodu. Jeśli jednak w rzeczywistości nie okażą się "zaufanymi przyjaciółmi" i w trójkę porozumieją się między sobą, będą mogli uzyskać nieautoryzowany dostęp do naszego profilu w społecznościowej witrynie.

Zaufani znajomi na Facebooku
fot. - Zaufani znajomi na Facebooku
Inną z nowości jest "App Passwords", które pozwala logować się do aplikacji z wykorzystaniem danych innych, niż te używane do autoryzacji profilu na Facebooku. Niedawno administratorzy witryny chwalili się również swoim zautomatyzowanym systemem, który pomaga w walce ze spamem. Jak informowaliśmy, w każdej sekundzie monitoruje on 650 tysięcy akcji wykonywanych przez internautów w poszukiwaniu podejrzanych wzorców zachowania.

Czytaj także: Zuckerberg już nie jest najpopularniejszy na Google+


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: Facebook, SophosOstatnie artykuły:

fot. Petronasfot. Sophosfot. Freepikfot. Freepik