Ponad 500 Portretów Ulicznych Nieznajomych

18-08-2011, 13:27

Fotograf Dariusz Majgier sportretował już ponad 500 osób w swoim niekomercyjnym projekcie fotograficznym „Portrety Uliczne Nieznajomych”. To jedna z największych galerii portretu na świecie, w której artysta codziennie zamieszcza nowe zdjęcia osób spotykanych na ulicach miast.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


- Chodząc po ulicach, mijam ciekawych ludzi. Większość z nich widzę tylko raz w życiu, więc chcę ich uwiecznić na zdjęciu. Pytam o pozwolenie i wykonuję 5-sekundową sesję foto - mówi Dariusz Majgier, autor projektu. - To również oryginalny przegląd mody ulicznej i stylu ludzi pochodzących z całego świata, którzy z różnych powodów przyciągają moją uwagę.

Najwięcej portretów powstało w Warszawie. Wszystkie zdjęcia utrzymane są w tej samej konwencji - to zbiór fotografii o charakterze dokumentalnym, migawki z życia różnych ludzi, w tym także osób publicznych.

Portrety Uliczne Nieznajomych” można zobaczyć na stronie projektu dariusz.majgier.pl/portrety oraz w dwóch galeriach w centrum Warszawy, gdzie część prac wystawianych jest w dużym formacie.

- Portretowanie uliczne to wielka przygoda. Ciekawe historie zdarzają się niemal codziennie. Kilka miesięcy temu spotkałem starszą panią. Jak zawsze, zapytałem, czy mogę zrobić portret. Zgodziła się, ale zastrzegła, że daje się fotografować dopiero od lipca. Gdy jakiś czas później chciałem znowu wykonać zdjęcie, kolejny raz spotkałem się z odmową. Musiałem uzbroić się w cierpliwość i odczekać kilka miesięcy. Gdy kilka dni temu spotkałem tę sympatyczną panią, bez chwili zastanowienia zapozowała - opowiada fotograf.

Galeria funkcjonuje również w języku angielskim pod nazwą „Street Portraits of Strangers”. Projekt jest bardzo dobrze odbierany na całym świecie, a Dariusz Majgier należy do 500 najchętniej śledzonych osób na świecie z ponad 25 mln użytkowników serwisu społecznościowego Google Plus.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.