Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Polskie startupy na niemieckich targach. Ciekawa inwestycja międzybranżowa. Przegląd #ebiznes

24-04-2017, 15:44

W dzisiejszym przeglądzie m.in. o inwestycji firmy z branży energetycznej w startup z zupełnie innej branży, ciekawej możliwości dla polskich startupów oraz nowych projektach z sektora "fintech". Zapraszam do lektury.

  • UPC Polska, Mastercard oraz Blue Media wspólnie zachęcają do korzystania z e-płatności automatycznych, dokonanych kartą Mastercard za rachunki UPC Polska. W ramach promocji klienci mogą zyskać do 30 zł za e-płatności automatyczne (źródło: materiał prasowy Blue Media).
  • Enprom, firma z branży energetycznej, zainwestowała 1 mln zł w młodą spółkę Emplocity, tworzącą rozwiązania do rekrutacji oparte o własny system wykorzystujący sztuczną inteligencję. W listopadzie 2016 r. Emplocity otrzymał też wsparcie od anioła biznesu i współtwórcy GoldenLine, Daniela Lewczuka (źródło: materiał prasowy Enprom).
  • Divante z Grupy OEX jako pierwsza polska firma uzyskał status złotego partnera Primcoer - jednej z wiodących platform open source (ponad 80 tys. klientów na świecie). Obecnie Divante pracuje nad wdrożeniem kilku nowych projektów na bazie Pimcore (źródło: materiał prasowy Divante).
  • Wśród wystawców rozpoczętych 24 kwietnia Hannover Messe 2017 - jednych z największych targów przemysłowych na świecie - jest 20 innowacyjnych firm, które będą się prezentować w tzw. „Strefie startupów”. Są to: XTPL , HussarTech, Billon Group, Immunity Systems sp. z o.o., Medicalbay sp. z o.o., NOA Sp. z o.o., EuroLoop, Hyper Poland, GeniCore, PickPack, Nowak Innovations, Nanores, Reliability Solutions, SmartTech, Husarion, One Meter, OMNI3D, IC Solutions, ZenCard sp. z o.o. (źródło: materiał prasowy ZendCard).
  • Cinkciarz.pl wprowadza nową aplikację CNTX Trading. Jest ona przeznaczona dla klientów korporacyjnych (duże firmy, fundusze inwestycyjne, towarzystwa ubezpieczeniowe), którym umożliwi dokonywanie wielomilionowych transakcji walutowych według indywidualnie ustalanych kursów. Pojedyncza transakcja musi wynosi co najmniej 1 mln zł (źródło: materiał prasowy Cinkciarz.pl).

Zapraszam do czytania i komentowania. Jeśli traficie na świeży lub ponadczasowy tekst poświęcony e-biznesowi, napiszcie do mnie: jr@di24.pl - możliwe, że zamieszczę informację o nim w kolejnym przeglądzie.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca

              *