Polskie domeny w cenie, nawet za milion

Najdroższa polska domena w 2010 roku została sprzedana za prawie milion zł. Kolejne domeny z końcówką .pl znalazły nowych właścicieli za ponad 100 tys. zł.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Najdroższą domenę minionego roku sprzedano już w lutym za 960 tys. Adres opony.pl według portalu cenydomen.pl został sprzedany bezpośrednio i jest to najdroższa domena od 2003 roku według tego serwisu. Kilkukrotnie mniej trzeba było zapłacić za adres samochod.pl (146 tys. zł) i magazyny.pl (132 tys. zł).

>> Czytaj też: Polacy rejestrują najwięcej domen

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy grupa medialna Agora zakupiła wyceniane na kilkaset tysięcy złotych domeny Kina.pl oraz Wiadomosci.pl.

Najdroższe domeny minionego roku według cenydomen.pl
fot. cenydomen.pl - Najdroższe domeny minionego roku według cenydomen.pl
Jeśli chcemy być w posiadaniu domeny, nie trzeba jej jednak wcale kupować. W minionym roku odnotowałem większą liczbę osób chętnych do wydzierżawienia domeny – mówi Leszek Sękowski z serwisu KopalniaDomen.pl. Inny sposób pozyskania wymarzonego adresu to sprzedaż na raty lub dzierżawa z odroczonym terminem wykupu praw do domeny – dodaje.

>> Czytaj też: Domena mocnym wsparciem marki

W ostatnim czasie głośno jest o zmianach wprowadzonych przez ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego, który wysłał pisma do obozów koncentracyjnych na terenie Polski, aby zmieniły adresy swoich stron na .com lub .eu, aby nie kojarzyły się jako "polskie obozy". Niedługo po tej informacji osoby prywatne wykupiły kilkadziesiąt domen i prawdopodobnie będą oferować sprzedaż osobom zarządzającym obozami.


Źródło: Bankier.pl


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.