Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Polska wykreślona z pirackiej listy

31-05-2011, 14:59

Polska została wykreślona z listy obserwacyjnej USTR, spełnia bowiem wysokie standardy dotyczące praw własności intelektualnej - wynika z amerykańskiego Raportu 301. Z drugiej jednak strony BSA podaje, że ponad połowa firm w Polsce korzysta z pirackich kopii.

Polska została wymieniona w raporcie przy Rosji, Rumunii i Czechach jako kraj, w którym poczyniono postępy w kontroli pirackiego oprogramowania. W 2010 r. USTR (United States Trade Representative) zdecydował o wykreśleniu Polski z listy obserwacyjnej.

Do krajów, które zdaniem autorów Raportu 301 powinny popracować nad przepisami dot. piractwa, należą: Chiny, Indie, Paragwaj, Tajlandia i Wietnam.

>> Czytaj też: USA: Drakoński PROTECT IP przechodzi przez komisję Senatu

Sonda
Czy według Ciebie w Polsce zauważalna jest walka z piractwem?
  • tak
  • nie
  • nie mam zdania
wyniki  komentarze

Tymczasem z badania przeprowadzonego przez IDC na zlecenie Business Software Alliance wynika, że od dwóch lat skala piractwa w Polsce utrzymuje się na poziomie 54%.  Wartość nielegalnych kopii oprogramowania oszacowano na 533 mln dolarów. Te wyniki sprawiły, że wśród 27 krajów Unii Europejskiej nasz kraj zajął ponownie piąte miejsce od końca.

Według Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego wyniki Raportu 301 napawają optymizmem i „stanowią pozytywny sygnał dla środowiska biznesowego, zwiększając zaufanie partnerów handlowych. Przede wszystkim – Polska będzie się mogła zaprezentować jako kraj o wysokim stopniu zaufania w obszarze ochrony praw intelektualnych podczas jej Przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej”.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              Ostatnie artykuły:

fot. Petronasfot. Sophosfot. Freepikfot. Freepik