Polska jedenastym najbardziej przyjaznym chmurze rynkiem na świecie

06-03-2018, 13:15

Polska została sklasyfikowana na 11. miejscu wśród 24 czołowych światowych gospodarek IT pod względem gotowości do rozwoju usług w chmurze. Stanowi to spadek o jedną pozycję w porównaniu do ostatniej edycji rankingu z 2016 roku.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


BSA Global Cloud Computing Scorecard 2018 to już czwarta edycja jedynego na świecie badania, które ocenia stopień gotowości wybranych krajów do dalszego rozwoju usług w chmurze. Każdy z 24 krajów został oceniony w siedmiu zasadniczych obszarach mających krytyczne znaczenie dla rozwoju globalnie zintegrowanego rynku technologii cloud computing: ochrony danych, bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni, cyberprzestępczości, własności intelektualnej, interoperacyjności technologicznej i harmonizacji prawa, wolnego handlu oraz infrastruktury IT.

Jak wynika z raportu BSA, większość krajów nie ustaje w doskonaleniu swojego środowiska prawnego w celu wspierania technologii przetwarzania w chmurze, jednak niektóre rynki nadal pozostają w tyle. Ranking otwierają Niemcy i promocją z trzeciego miejsca w 2016 roku głównie dzięki skutecznej polityce w zakresie cyberbezpieczeństwa, a także dzięki popularyzacji wolnego handlu. Na drugim miejscu znalazła się Japonia, na trzecim Stany Zjednoczone. Zestawienie zamykają Rosja, Chiny, Indonezja i Wietnam.

Polska została doceniona za aktualne przepisy regulujące kwestie podpisu i handlu elektronicznego oraz cyberbezpieczeństwa, co stanowi dobrą platformę do promocji chmury i tym samym gospodarki cyfrowej. Według rankingu Polska ma także bardzo dobry system prawny chroniący własność intelektualną, choć istnieją pewne luki w egzekwowaniu praw autorskich. W analizie podkreślono także dobre, jednoznaczne zasady dotyczące odpowiedzialności dostawców usług internetowych.

Źródło informacji: Centrum Prasowe PAP

 Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.