Połowa Europejczyków online

04-12-2007, 19:14

Więcej niż połowa Europejczyków posiada dostęp do internetu, a w przeważającej części jest to połączenie szerokopasmowe - wynika z raportu Europejskiego Urzędu Statystycznego.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Jak wynika z badania Eurostat przeprowadzonego w drugim kwartale 2007 roku, 54 proc. europejskich gospodarstw domowych miało dostęp do internetu, a 42 proc badanych posiadało łącze szerokopasmowe. W ubiegłym roku było to odpowiednio 49 i 30 proc. gospodarstw domowych.

Ponad połowa osób objętych badaniem korzystała z wyszukiwarek oraz poczty elektronicznej wysyłając wiadomości z załącznikami. Jedna czwarta korzystała z czatów, grup dyskusyjnych i innych form dyskusji online, 15 proc. korzysta z telefonii internetowej, natomiast jeden na 10 użytkowników internetu odpowiedział twierdząco na pytanie o to, czy stworzył jakąkolwiek stronę internetową.

Palmę pierwszeństwa dzierży Holandia, gdzie cztery na pięć domów (83 proc.) podłączonych jest do internetu. Stawkę zamyka Bułgaria, w której jedynie co piąte gospodarstwo domowe posiada łącze internetowe.

Polska uplasowała się mniej więcej pośrodku stawki. Z badań Eurostatu wynika, że do internetu podłączonych jest 41 proc. gospodarstw domowych, 30 proc. ma łącze szerokopasmowe. W porównaniu z rokiem ubiegłym wskaźniki te wzrosły odpowiednio o 5 i 8 pkt. procentowych.

Z internetu najaktywniej korzysta młodzież w wieku 16-24 lat. W niektórych przypadkach wskaźnik korzystania z sieci zbliża się do stu procent. W Islandii i Finlandii 98 proc. młodych osób korzysta z internetu, w Szwecji, Danii i Holandii wskaźnik ten jest podobny. Dla wszystkich krajów objętych badaniem wynosi on 79 (mężczyźni) i 77 proc. (kobiety).

Badaniem objęto 26 państw Unii Europejskiej, wyłączając Maltę, oraz dwa państwa nie będące członkami UE: Norwegię i Islandię.

Następny artykuł » zamknij

Czat z Komisarz Kunevą

Źródło: Eurostat


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


Tematy pokrewne:  

tag Unia Europejskatag Eurostattag badania
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.