Policja zwraca sprzęt uniewinnionym. Uszkodzony

14-03-2011, 20:04

Zakończenie postępowania sądowego i zwrot "zabezpieczonego" sprzętu powinien być radosnym dniem. Tym razem jednak było inaczej.

Jak wspominaliśmy niedawno, administratorzy serwisu torrentowego FileSoup zostali uniewinnieni i wydawałoby się, że teraz czeka ich już raczej świętowanie niż kolejne nerwy związane z postępowaniem organizacji antypirackich. Niestety, jak to w życiu bywa, fakty okazały się zupełnie inne.

>>Czytaj także: Google chętnie udostępnia dane organizacjom antypirackim

Sonda
Sprzęt Geekera zniszczono celowo?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Administrator znany pod nickiem Geeker nie kryje swojego oburzenia tym, co zobaczył, gdy agenci zwracali mu jego własny sprzęt. Warto zaznaczyć, że organy ścigania nie doszukały się na nim niczego, co naruszałoby przepisy prawa.

Moje rzeczy były poprzewracane do góry nogami - powiedział serwisowi TorrentFreak Geeker. Policja oraz działacze organizacji antypirackiej FACT oznaczali wszystkie urządzenia, które zarekwirowano, specjalnymi czipami. Choć w ostatnich tygodniach wiele sprzętu zwrócono, wciąż posiadał on oznakowanie.

Ostatnia długo wyczekiwana porcja urządzeń wydaje się Geekerowi niekompletna, nie wspominając o licznych uszkodzeniach. Na początek wygląda, że brakuje między innymi kilku zasilaczy, ale przejrzenie wszystkiego zajmie trochę czasu - zaznacza uniewinniony administrator.

Jeden ze zwróconych komputerów
fot. TorrentFreak - Jeden ze zwróconych komputerów
Najwięcej kontrowersji wzbudza jednak stan, w jakim dostarczono sprzęt. Najbardziej niepokoi mnie, że moje rzeczy były dostarczone w takim stanie... jakby były przechowywane w jakichś workach, przeładowywane nie wiadomo gdzie, ta myśl mnie po prostu przeraża - dodaje Geeker.

Administrator FileSoup zakłada, że rozwścieczeni przegraną pracownicy FACT po prostu umyślnie zniszczyli jego sprzęt. Żaden ze zwróconych komputerów nie chce się nawet włączyć, co zupełnie nie dziwi, kiedy ma się świadomość, jak zniszczone to są maszyny.

>>Czytaj także: Spotify ma milion płacących użytkowników


Źródło: TorrentFreak
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag torrentytag RIAAtag policjatag piractwotag p2ptag Geekertag FileSouptag FACTtag bittorrent
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031