Policja wyśle ci SMS-a z internetu!

26-04-2006, 12:27

Mieszkańcy województwa lubuskiego będą mogli wkrótce szybciej i sprawniej otrzymywać informacje od swoich stróżów prawa. Gorzowska policja, jako pierwsza w Polsce, zamierza wykorzystać do kontaktów z obywatelami internetową bramkę SMS.

Będzie szybciej, sprawniej i taniej - zapowiada Komendant Wojewódzki Policji woj. lubuskiego, insp. Henryk Rudnik.

Od 1 maja 2006 roku, interesanci Wydziału Postępowań Administracyjnych Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. o wyniku swoich spraw będą powiadamiani SMS-em na telefon komórkowy. Oczywiście będą musieli wcześniej wyrazić na to zgodę.

Zdaniem przedstawicieli policji wpłynie to na poprawę przepływu informacji między mieszkańcami województwa a stróżami prawa. Pozwoli także zaoszczędzić sporo pieniędzy na korespondencji wysyłanej przez policję.

Przykładowo list polecony, którym policjanci z lubuskiej WPA wysyłają informacje w sprawach postępowań związanych z uzyskaniem licencji na pracownika ochrony lub pozwoleń na broń, kosztuje 6 zł. W ciągu roku korespondencja przesyłana przez policję tylko w tej sprawie sięga kilkunastu tysięcy listów. Tymczasem koszt SMS-a z informacją jest wielokrotnie niższy - ok 30 gr.

Jak zauważają przedstawiciele stróżów prawa, dochodzi do tego jeszcze czas, który w wielu przypadkach jest ważnym czynnikiem dla obywateli, a który dzięki nowemu rozwiązaniu ulegnie skróceniu.

SMS-y wysyłane będą ze specjalnie do tego celu założonej bramki internetowej. Policja zapewnia, że sposób powiadamiania o sprawach ważnych dla obywateli jest zgodny z przepisami prawa.

Źródło: Policja.pl
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy